Reklama
Archiv - Zprávy

Terminátor od Hondy neumí střílet, ale zaručeně vás dostane z deprese

Honda se na posledním autosalonu věnovala především elektromobilitě, ale nezapomíná ani na klasiku a motorsport! Odkryla zrakům návštěvníků všechny tři pohonné jednotky pro největší formulové závody světa, které vyrábí. Ve skleněné krychli se skvěly čtyřválec Turbo pro japonskou Superformuli, šestiválec pro Indy Cars a také hybridní poháněcí soustava formule 1, která se příští rok postěhuje z týmu McLaren do Toro Rosso...
Zdroj: Toyota

Elektricky, ale rychle!

            Ještě větší nadšení než kompaktní elektromobil Urban EV, jenž jsme si prohlédli už ve Frankfurtu a bude se sériově vyrábět přespříští rok, vzbudilo kompaktní sportovní kupé Honda Sports EV Concept, které je delší, nižší a přece jen hezčí, i když využívá shodnou elektrickou platformu jako městský prototyp. Takahiro Hachigo, prezident Hondy, sice přiznal, že konkrétní technické údaje ještě nemají, ale elektrifikace je pevně v jejich plánech. Doslova prohlásil, že do roku 2025 budou dvě třetiny automobilů Honda pro Evropu buď čisté elektromobily, anebo alespoň elektrifikované hybridy. V polovině příštího roku přijede na evropský trh první Honda CR-V v provedení Hybrid, diesely z tohoto typu zmizí...

Elektromobil = kamarád 

            Co lze říci k další elektrické vizi Hondy? Taková autonomní sekačka na trávu, dostala vzhled robota, bude vaším kamarádem, který potěší a rozveselí. Něco ve stylu zmrzlinářova vozíku se jmenuje RoboCas Concept. Jdete sice za vozem, ale ten jede sám elektricky a veze vaše zavazadla či jiné věci. Má i malou stříšku ve stylu golfového vozíku. Už nechcete nic ke stání? Pak jsou tu dvě elektrická křesla (tedy s elektrickým pohonem)! V Chair-Mobi Concept jedete sami, ve Fure-Mobi Concept můžete mít parťáka, který stojí vzadu na stupátku. Čtyřkolový elektromobil Ie-Mobi Concept je zase obytnou dodávkou, chytře propojenou s domácností - mohou se vzájemně zásobovat elektrickou energií. Z tohoto pohledu je NeuV Concept docela střízlivou vizí miniautomobilu budoucnosti.

            Něco z jiného soudku? O motorech závodních vozů jsme už psali, tak ještě jeden světový rekord! Malé motocykly Honda Cub a Super Cub, vyráběné od roku 1958 v postupně vylepšovaných verzích, překonaly magickou hranici 100 (ano, sto!) milionů vyrobených kusů! Berte to jako předkrm.

Na Motor Show v Tokiu jsme opět nechyběli. Můžete se těšit, až expert Pepa ve speciálním vydání Autosalonu na Prima Cool představí všechny světové novinky! Nezapomeňte 9.11.2017 od 20:15 na Prima COOL!

Reklama

Autor textu: Tom Hyan


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV