Reklama
Archiv - Zprávy

Technické studie Volkswagen na Techno Classica 2018

Na letošní výstavě Techno Classica zaměřil Volkswagen svou expozici na téma „Modely budoucnosti“ a ukázal zde technickou studii „Futura“ z roku 1989 a bezpečnostní vozidlo „ESVW I“ z roku 1972.
Zdroj: Volkswagen

Studie „IRVW Futura“ ze světa high-tech

„Automobil zítřka – dnes již realita“ – tak zněl slogan ke studii Integrated Research Volkswagen (IRVW) Futura. Studie ze světa high-tech byla hvězdou mezinárodního autosalonu IAA 1989. A nebyly to jen ohromující křídlové dveře, které tehdy nadchly návštěvníky autosalonu i odborné novináře. Futura je chrámem techniky na kolech, který byl již před 29 lety vybaven funkcemi současných sériově vyráběných modelů. Mezi ně patří například adaptivní tempomat s radarovým senzorem, parkovací asistent, brzdový asistent, navigační systém, palubní počítač, elektrická parkovací brzda a další funkce.

Zdroj: Volkswagen

Sázka na bezpečnost: studie ESVW I

Dalším exponátem, zapůjčeným Nadací AutoMuseum, je „Experimental Safety Volkswagen“ (ESVW I). Volkswagen představil v roce 1972 jako první evropský výrobce automobilů výzkumné vozidlo, které nejen překonávalo veškeré americké bezpečnostní požadavky, ale také bylo vhodné pro každodenní provoz. Základem sedanu o délce 4,73 metru byl velmi odolný bezpečnostní skelet karoserie rozdělený do tří zón. K bezpečnosti cestujících navíc přispívaly boční výztuhy dveří, zcela automatický systém bezpečnostních pásů s předpínači, ramenní a kolenní bezpečnostní pásy a speciální bezpečnostní sedadla – a to vše již před 46 lety.

Reklama
Zdroj: Volkswagen

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV