Reklama
Archiv - Zprávy

Symbol ošklivosti SsangYong chce dělat krásná auta. Pomoc dorazí z Itálie

Vrchol nevkusu, nepochopitelné tvary, nulový styl. Tak mnozí vnímají produkty automobilky SsangYong, pro které ani my mnoho pozitivních slov nenacházíme. Jihokorejská značka s tím ale hodlá bojovat a na pomoc přivolala slavné italské designové studio Pininfarina.
Zdroj: SsangYong

Možná tomu nebudete věřit, ale vznik značky SsangYong je datován už do roku 1954. Automobilka tak své vozy vypouští do světa už dlouhých 63 let. Avšak poslední dobou se zdá, že s přibývajícím věkem spíše ztrácí, než aby nabývala patřičné renomé. Modely posledních let rozhodně hezké nebyly. Připomeňme si asi nejznámější Rexton, jemuž v prodejích u nás dýchal na záda také větší Kyron. Model Korando už vypadal o něco více k světu, ani tak to ale není žádná sláva. Korejci to chtějí změnit.

Ještě není vyhráno

Značka se z toho důvodu rozhodla rozšířit svou spolupráci s italským designovým studiem Pininfarina, které má pomoci s návrhem příštího nástupce modelu Rexton. Ten by měl přijít mezi lety 2021 a 2022 a automobilka si od něj slibuje definitivní průlom na evropských trzích. Vývoj novinky s interním označením C300 již začal, ačkoliv více informací o automobilu prozatím zjistit nelze.

Samotná spolupráce ale ještě nic neznamená. Italové rozhodně nejsou zárukou krásného designu a je třeba, aby vývoj vozu vedl někdo s pevnou rukou a jasnou představou. I pod jménem Pininfarina totiž už v minulosti vznikly prapodivné vozy jako Daewoo Tacuma či Brilliance BS4. A vzpomenout musíme také na Hyundai Matrix, který podle slov Jeremyho Clarksona museli nabourat už při výrobě. Tak snad budou mít Korejci trochu více štěstí a za pět let nám představí konečně hezké auto. Minimálně za tu snahu by si to zasloužili.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV