Reklama
Archiv - Zprávy

Subaru konečně ukázalo Imprezu pro Evropu

Již před více než rokem jsme měli možnost spatřit novou generaci Subaru Impreza. Evropská verze ale přichází až nyní a světovou premiéru si odbude ve Frankfurtu.
Zdroj: Subaru

Japonská automobilka Subaru neřadí evropský trh mezi své priority. V USA a Japonsku je tak populární, že se soustředí hlavně tam. Z toho důvodu jí nevadí dát si s nějakým modelem pro Evropu trochu na čas (viz nové XV, které bude až na konci roku), nebo ho vůbec nepřivézt - třeba Levorg u nás původně neměl být vůbec k mání. Můžeme tak hovořit v podstatě o štěstí, že se k nám nová generace Subaru Impreza bude dovážet.

Zda bude k dispozici vícero karosářských variant, to prozatím není jasné. Na dvou oficiálních snímcích nám Subaru ukazuje provedení hatchback, kterého se v Evropě prodalo i v předchozí generaci nejvíce. Zda později přibude také sedan, který je v Americe, Japonsku, ale i Číně nesrovnatelně populárnější, teprve uvidíme. Moc bychom na to ale nesázeli.

Zdroj: Subaru

Nová platforma a atmosferický motor

Také Impreza hatchback bude stejně jako XV stát na zbrusu nové globální platformě, která nabízí o 70 % větší torzní tuhost a dokáže o 40 % lépe pohlcovat případné nárazy. Samozřejmostí bude pak také vyspělý pohon všech kol Symmetrical AWD nebo vylepšený systém Eye Sight s aktivním udržováním jízdních pruhů. Navíc se proslýchá, že nová Impreza by měla ještě lépe zatáčet, čehož bude dosaženo nízkým těžištěm a rovněž nízko posazenými plochými motory typu boxer. To jsme zvědavi!

O konkrétních specifikacích motorů toho Subaru prozatím moc neřeklo, z dostupných zdrojů však víme, že jednou z verzí bude zážehový atmosferický motor boxer o objemu 1.6 litru. V nabídce pak tradičně nebude chybět ani převodovka typu CVT, kterou v dnešní husté dopravě oceňuje pro plynulost rozjezdu a jízdy stále více řidičů. Více informací očekávejme ještě v průběhu léta. Kompletní technickou specifikaci včetně českých cen pak ihned po zářijovém autosalonu ve Frankfurtu.

Subaru sice bývá kritizováno za malou nabídku výkonných motorů, což je dáno přísnými emisními limity v Evropě, v našem nedávném testu Levorgu si však můžete připomenout, že Subaru může i s malým motorem a CVT skvěle jezdit. Takže si se soudy počkáme na svezení, u Subaru to jinak ani nejde.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV