Reklama
Archiv - Zprávy

Stovky policejních aut dodá Hyundai. Škoda se brání

Korejská automobilka Hyundai získala od státu dosud největší zakázku. Podle všeho by měla právě ona dodat 616 vozidel Policii České republiky. Radost z toho nemá tradiční dodavatel, Škoda Auto.
Zdroj: Týdeník Policie

Tendr na dodávku nových policejních vozů běží už od loňského dubna a zatím není oficiálně uzavřen. Je ale potvrzeno, že právě Hyundai nabídl nejnižší cenu. To se ovšem nezdálo zástupcům domácí Škody Auto, která proto podala podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Podle škodovky je cena, za kterou je Hyundai schopno nová auta dodat, až neuvěřitelně nízká, a proto požadovala vyřazení korejské automobilky z tendru.

Antimonopolní úřad ale stížnost zamítl, a to z čistě formálních důvodů. Automobilka zapomněla ke stížnosti dodat doklad o doručení námitek centrálnímu zadavateli. S takovou malicherností se ale Škoda Auto nehodlá smířit a prý v této záležitosti podnikne další právní kroky, což potvrdil i mluvčí Škody Auto Vítězslav Pelc.

Parkovací čidla a dětská pojistka podmínkou

Vzhledem k tomu, že výběrové řízení ještě formálně běží, není přesně jasné, s jakými konkrétními modely se Hyundai do tendru přihlásil. Víme ale, že policie poptává vozy typu sedan, hatchback i kombi. Přesné požadavky má i na výkon jednotlivých motorizací, které v některých případech začínají na 136 koních, jiné pak dokonce na 170 koních.

Dále policie požaduje v nových autech mít k dispozici parkovací čidla i kamery, přihrádky v předních dveřích na minimálně litrovou pet lahev a zadní dveře musí disponovat dětskou pojistkou. Všechna dodaná auta budou jistě benzinová a podmínkou je záruka na pět let nebo na ujetí minimálně 150 tisíc kilometrů.

Jak tendr dopadne je tedy asi jasné, ale Škoda Auto se jistě bude bránit všemi dostupnými zbraněmi. Přeci jen má v dodávkách policejních vozů několikaletou tradici, ve které by jistě ráda pokračovala.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV