Reklama
Archiv - Testy

Sportsman kontra Softroad

Hledám parťáka pro aktivní trávení volného času. Nesmí moc žrát, být hlučný, zabírat příliš místa na parkování, měl by zvládnout nějakou překážku a hlavně pěkně vypadat. Najdu ho v Toyotě C-HR Hybrid?

Warm-Up

Miluju individuální sporty (bojová umění, gymnastika), v tom si budeme s Japonkou rozumět. Má dva motory, vypadá úplně jinak než konkurenti, hodně si o sobě myslí (ne zrovna levná), styl jí nelze upřít. Navíc nepotřebuje rozcvičku, zatímco se zahřívám před skoky do nebe, klidně vyrazí naplno hned po nastartování! Vzápětí skóre srovnávám! Sem třicet čísel nad zemí a půjde to ještě výš, kdežto hybridní crossover zastaví už překážka větší 180 milimetrů…    

Full contact

Vpředu pohodlíčko, těžko si vzpomenu na SUV s délkou do 4,5 metru, co mělo tak komfortní sedačky. Všechno kvalitní, vkusný, docela vzdušný. Vzadu trochu jak v tanku, křídlo na pátých dveřích a zatmavená, úzká skla dělají své. Vyjma basketbalistů tady ovšem zvládne strečink fotbalista, karatista či sky-jumper.

Zároveň mám chuť někomu natankovat (sobě?). Ukazatel ,,G“ v autě, co má podle papírů zrychlení z roku 1990? Modrofialový dekor a titěrná tlačítka na volantu, tohle je spíš pro fotbalistKU, karatistKU… Neměl si raději, Dane, vzít za tři čtvrtě miliónu terénní bavorák, aby ses před kamarády neztrapnil?

Reklama

 

Reklama

Autor testu: expert Daniel Dítě

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV