Reklama
Archiv - Zprávy

Sportovní vozy Porsche oslavují sedmdesátiny

Muzeum Porsche představuje úspěšný příběh sportovního vozu speciální výstavou „70 let sportovních vozů Porsche“.
Zdroj: Porsche

Přesně 8. června roku 1948 obdržel vůz Porsche 356 „č. 1“ Roadster všeobecné schválení k provozu. Od té doby vyrábí společnost Porsche mnohem více než jen sportovní vozy. Porsche je synonymem nejen sportovní jízdy a myšlení, ale také automobilových inovací, designu a funkčnosti. Na speciální výstavě společnost Porsche představuje rozmanité příběhy a milníky, jimiž prošla od roku 1948. Středem pozornosti jsou přitom výjimečné produkty vývoje značky Porsche z uplynulých sedmi desetiletí. Více než 75 exponátů – od legendárního vozu Porsche 356 „č. 1“ Roadster z roku 1948 až po čistě elektricky poháněné Porsche Mission E – umožňuje nahlédnout do historie i budoucnosti značky.

V expozici každého desetiletí zaujímá centrální prostor motoristický sport. Porsche dodnes vyvíjí a zkouší nové technologie v závodních vozech, z nichž se stávají legendy. Na tomto principu je založena také „budoucnost sportovního vozu“. Mission E, jehož sériová verze bude uvedena na trh v roce 2019 jako první čistě elektricky poháněné Porsche, profituje ze zkušeností, získaných se závodním vozem 919 Hybrid, vítězem vytrvalostního závodu v Le Mans. Prezentovány jsou kromě toho také digitální projekty, jako je síťové propojení prostřednictvím Porsche Connect nebo zabezpečení dat prostřednictvím blockchainu ve sportovních vozech. Speciální výstavu doplňují interaktivní zážitky, jako je například aplikace s rozšířenou realitou u vozu Mission E. Zatímco se návštěvník dívá na koncepční studii, promítají mu brýle s rozšířenou realitou dodatečné informace o technice modelu Mission E.

Výrobce sportovních vozů připravil speciální výstavu k jubilejnímu roku také v pavilonu Porsche v Autostadtu ve Wolfsburgu. Další speciální výstava bude také v závodě Porsche v Lipsku.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV