Reklama
Archiv - Zprávy

Speciální Audi RS6 ukradli a zapálili. Nechtějte vidět, co zbylo

Příběh jako z akčního filmu, ale bez happy endu. Skoro tisícikoňové Audi RS6 DTM ukradli ozbrojení lupiči přímo z benzínové stanice a ještě téhož večera zcela zbytečně lehlo popelem.
Zdroj: Audi

Tohle auto už jste možná viděli. Původně patřilo známému švédskému lyžaři Jonu Olssonovi a v médiích bylo docela často. Olsson se totiž proslavil stejně tak svými výkony ve freestyle lyžování, jako zálibou ve výjimečných autech. Zakázkové Audi RS6 Avant bylo postavené po vzoru vozů DTM a díky dvěma turbům TTE9XX a výfuku Milltek dosáhlo až na výkon kolem 950 koní.

Loupež se stala při focení auta v Nizozemsku. V 11 hodin večer přepadla štáb na benzínové stanici dvojice ozbrojených lupičů, kteří řidiče donutili vystoupit. Ještě na místě zapálili dodávku, kterou přijeli, načež rychle zmizeli. Těžko říct, co je k loupeži vedlo, protože s takto výjimečným autem je prakticky nemožné se schovat. Navíc s nastartovaným Audi odjeli bez klíčů. Policisté každopádně vůz ještě téhož večera našli v plamenech.

Zdroj: CodeAndCommand

Olsson auto před časem prodal sběrateli Douwemu Leitnerovi, stále ho s ním ale pojí silné pouto. Na svém profilu na Twitteru se s ním rozloučil slovy: "Budeš postrádáno, ale nikdy ne zapomenuto!" Aby ale nebylo všechno tak špatné, hned slíbil, že událost bere jako výzvu ke startu nového automobilového projektu na počest padlého RS6 DTM.

V každém případě ty dva pojí fantastické vzpomínky!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV