Reklama
Archiv - Zprávy

Smlouva s ďáblem! Co musí podepsat majitelé Dodge Demon

Nejsilnější Challenger v historii není s 852 koňskými silami žádné ořezávátko a automobilka k němu přistupuje přesně podle jeho jména. Koupí tohoto vozu totiž uzavíráte smlouvu s ďáblem!
Zdroj: Dodge

Nebývá obvyklé, abyste v dnešním světě museli takříkajíc vlastní krví (tedy podpisem) stvrdit, že víte, jak s novým vozem nakládat, ještě před tím, než si jej vůbec smíte objednat. Přesně to ale vymyslela automobilka Dodge. A zdá se, že jde o dobrý tah, který výrobce uchrání od nechtěných soudních sporů.

Zájemci o nový Dodge Challenger SRT Demon totiž musí podepsat hned patnáctero prohlášení v řadě za sebou. Teprve pak je Dodge zařadí do čekacího slotu na nový vůz z 3300kusové série. V hlavičce dané smlouvy pak doslovně stojí, že je vyžadováno, abyste jako případný zájemce chápali a brali na vědomí unikátní charakteristiky daného vozu ještě před tím, než jej budete smět zakoupit a řídit.

Je, proč se ho bát...

A které z patnácti prohlášení je tím nejzajímavějším? Dodge například vyžaduje, abyste podepsali, že vůz nebudete s obutými pneumatikami určenými k závodům ve sprintu provozovat při menší teplotě než -9 stupňů Celsia. Dále je zdůrazněno, že závodní funkce vozu jsou určené pouze pro účely na závodní dráze, čímž se Dodge mazaně zříká veškeré odpovědnosti a samozřejmě je i výrazně doporučováno přečíst si a znát kompletní uživatelský manuál.

Připomeňme si, že Dodge nemyslí na zadní vrátka pro nic za nic. Stvořil totiž v novodobé historii motorismu vůbec první vůz, který je určen pro závodění ve sprintu a zároveň smí i na běžné silnice. Toto monstrum doluje z motoru 6.2L HEMI výkon 852 koní a s časem 2,3 sekundy na 100 km/h jde o nejrychleji akcelerující sériově vyráběný vůz světa. Při ostrém rozjezdu je díky speciálním pneumatikám Nitto NT05R o rozměru 315/40 R18 schopen vyvinou přetížení až 1,8 G a jede tak brutálně, že se několik metrů po startu ocitá na dvou kolech. Výsledný sprint na 400 metrů pak protíná rychlostí 225 km/h v oslnivém čase 9,65 sekundy.

Upřímně bychom si také dobře kryli záda, kdybychom mezi běžné smrtelníky vypustili něco podobného...

 

Reklama
Zdroj: Dodge
Zdroj: Dodge

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV