Reklama
Archiv - Zprávy

Slovníček podfukáře. Co uslyšíte při nákupu ojetiny

Některé fráze už jsou v bazarnickém světě legendární, jiné zachytí jen zkušení. Na co byste si měli dát pozor?
Zdroj: prima

Najít to pravé ořechové mezi tisíci inzeráty na ojetá auta bývá fuška. A když už najdete, začíná výzva další - rozklíčovat jazyk mazaného prodejce. Ačkoliv je většina podnikatelů a prodejců férová, stále můžete často narazit na překupníky a podfukáře, kterým pojem zákazníkova spokojenost nic neříká. Co všechno se můžete o svém vyvoleném voze od takového lidového vypravěče dozvědět?

„To je pech, s tou oktávkou si pán zrovna odjel! Ale mám tu pro vás prakticky to samé…“

Překlad: Ta skvěle vypadající Octavia za výbornou cenu v první řadě nikdy neexistovala. Falešné inzeráty na neexistující vozy jsou velmi častým nešvarem, který slouží k jedinému - získat na vás kontakt nebo vás rovnou přivést do bazaru a pokusit se vám vnutit jiné auto. Jen už to nebude zdaleka tak výhodná koupě.

„Už ho tu máte nachystaný, zrovna před chvílí jsme ho byli projet s jiným zákazníkem.“

Překlad: Auto jsme před vaším příchodem zahřáli, abyste ho nemohli zkontrolovat za studena. Právě chování motoru za studena totiž často prozradí vážné problémy. Do bazaru se vyplatí jít buď bez ohlášení, nebo dorazit o pár desítek minut dřív, abyste prodejce předběhli. Lze tak odhalit i snahu o dolévání unikajících kapalin.

„Právě jsme ho dotáhli z Německa. Super stav i kilometry, to u nás prostě neseženete.“

Překlad: Řada lidí nekriticky adoruje zahraniční vozy a prodejci toho zneužívají. Historie aut čerstvě dovezených z ciziny je ve skutečnosti velmi špatně dohledatelná, zejména pokud jde o stav tachometru a servisní minulost. Je lepší české auto s vyšším nájezdem a prokázanou minulostí, než zázračně zachovalé vozy ze zahraničí, kde jste odkázáni jen na sliby prodejce.

„Původní techničák už byl úplně na hadry, to by vám na úřadě ani nevzali.“

Překlad: Vystavení duplikátu velkého technického průkazu je častá technika, jak zakrýt skutečný počet předchozích majitelů vozu. V duplikátu je totiž uveden pouze ten poslední. Snadno se tak ztratí třeba informace o tom, že vůz sloužil v autoškole nebo taxislužbě, což nebývá nic dobrého. Duplikát je jasně označen v úředních záznamech na přední straně.

„Jasně, hodíme to na zvedák tady u známýho v servisu, udělá vám to za dvě kila.“

Překlad:  Lepší bude, když auto na technickou prověrku zavezete do nezávislé provozovny, kde auto nebudou „kontrolovat“ kamarádi prodejce, ale nezaujatí technici. Vždy je lepší mít s sebou i někoho, kdo se v autech skutečně vyzná, a je také schopen mírnit vaše emoce ve chvíli, kdy se do auta zamilujete.

 

Připraveno ve spolupráci s Autotým.cz.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV