Reklama
Archiv - Zprávy

Slovenskému řidiči BMW M2 naměřili 242 km/h. Měl hodně originální vysvětlení

Většina řidičů, které policisté přistihnou při nějakém tom přestupku, se snaží důvod svého počínání nějak vysvětlit a získat tak pochopení strážců zákona. Na více či méně uvěřitelné historky jsou tak policisté zvyklí. Řidič na Slovensku ale přišel se zajímavou novinkou.
Zdroj: BMW

Rychlá jízda řidiče modrého BMW M2 proběhla u Nového Mesta nad Váhom na dálnici D1. Když radar policistům ukázal 242 km/h, Skoro nevěřili svým očím. Jaké ovšem bylo jejich překvapení, když za volantem auta přistihli 44letého muže, který nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Krom té rychlosti vcelku ctihodný řidič báječného německého auta.

Dotyčný navíc s policisty ihned začal spolupracovat. Ti se ho samozřejmě zeptali, proč měl potřebu překročit maximální povolenou rychlost o 112 km/h. Čekali asi všechno, ale řidič je absolutně odzbrojil tvrzením, že se mu auto nezdálo úplně v pořádku, a tak chtěl touto vysokou rychlostí odhalit závadu, kterou by pak srozumitelněji popsal v servise.

No, minimálně za originalitu a upřímnost by zasloužil odpustit alespoň část pokuty, ale to samozřejmě nejde. Policisté s ním neměli ani špetku slitování, a tak dostal nejvyšší možnou pokutu 800 eur, tedy asi 21 tisíc Kč. Řidič a majitel BMW měl jedno velké štěstí, že mu policisté podle všeho neodebrali řidičský průkaz. Vzhledem k tomu, že u sebe požadovanou sumu na pokutu neměl, byl mu vypsán bloček a on tak mohl pokračovat ve své krasojízdě. Jen jel asi o něco pomaleji a odhalení té domnělé závady snad přenechal profesionálům.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV