Reklama
Archiv - Zprávy

Škodovka bude vyrábět Octavie v Africe. Chce tak ušetřit

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto se rozhodla rozšířit výrobu na další kontinent. Po Evropě a Asii se chystá vyrábět svá auta také v Africe.
Zdroj: Škoda Auto

Společnost chce touto cestou v prvé řadě podchytit zatím stále neobsazený, ale také malý středoafrický trh. Navíc tím, že bude automobilka vyrábět auta přímo v Africe, konkrétně v Alžírsku, se zbaví povinnosti platit vysoká dovozní cla, která má tento kontinent stanoven.

Podle informací, které přinesl server idnes.cz, se nová auta budou vyrábět v již zaběhlé továrně, ve které již vyrábí Volkswagen společně s alžírskou společností Sovac, která má na starosti distribuci koncernových značek v Alžírsku. To znamená, že na výrobu automobilů je zde vše připraveno a škodovka se jen zapojí do již zaběhlého procesu. Zaměstná několik desítek lidí a v plánu je zatím objemově menší výroba, která by měla zvládat zhruba stovku automobilů denně.

Podle dostupných informací se počítá s tím, že vyrábět se tu budou Octavie. Do budoucna se ale počítá i s dalšími modely. Ovšem škodovka není jediná, která plánuje rozšíření do Afriky. Výrobu zde plánuje i španělský SEAT, který by zde měl montovat model Ibiza.

Krom toho, že takové rozšíření výroby bude mít pozitivní účinky na místní ekonomiku a škodovka si také podchytí trh, který je ještě v plenkách, zbaví se tak zároveň nutných a vysokých částek za dovozní clo. To tak nebude potřeba promítnout do ceny nového vozu a pro zákazníky budou zde vyrobená auta mnohem dostupnější.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV