Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda vyrobila milion aut v rekordním čase. Lépe se jí nikdy nevedlo

Koncem října domácí Škoda Auto pokořila velmi důležitý milník ve výrobě, když z její linky sjel miliontý nový vůz za rok 2017. Výroba škodovek od roku 1991 vzrostla na sedminásobek.
Zdroj: Škoda Auto

Jen před několika dny jsme vám přinesli pohled do výrobních čísel automobilek, které nějakým způsobem operují v České republice. Říkali jsme vám, že nejlépe se daří Škodě Auto, která má našlápnuto na zajímavý rekord. Pár dnů uběhlo a ten rekord je tu. Není to sice poprvé, kdy její výrobní linky opustil za jediný rok milion či více nových aut, ale poprvé se tak stalo už v říjnu.

Skvěle fungují všechny závody

Podle značky na tom mají největší podíl modely Fabia, Octavia a Superb, ale dobře se daří i prvnímu velkému SUV škodovky, modelu Kodiaq. Právě ten by podle některých prognóz měl táhnout výrobní čísla příštího roku. K němu by se pak mělo přidat i zbrusu nové menší SUV, které znáte pod jménem Karoq.

Pokud se ptáte, co že stojí za takovým úspěchem naší automobilky, pak to má celkem jednoduché vysvětlení. Není to jen o oblíbenosti jejích modelů, ale také o opravdu široké a zjevně výkonné mezinárodní výrobní síti. V České republice má společnost kromě hlavního závodu v Mladé Boleslavi další výrobní závody v Kvasinách a Vrchlabí.

Kromě toho ale sjíždí nové škodovky z výrobních pásů také v závodech koncernu Volkswagen nebo ve spolupráci s lokálními partnery v Číně, Indii, Rusku, Kazachstánu, Alžírsku, na Ukrajině a na Slovensku. Všechny tyto závody si pak rozdělují sedm modelových řad a více než 40 modelových variant.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV