Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda Superb Coupe. Chceme ji?

V dávných dobách, ještě dlouho předtím, než se Škoda stala dceřinnou automobilkou Volkswagenu, jsme v naší zemi vyráběli velká kupé. Doba si takové vozy žádala a za jejich eleganci byli lidé schopni tučně zaplatit. Chtěli bychom ale taková kupé i dnes?

V současnosti se veškerá budoucí produkce točí kolem hybridů, elektromobility, a co se týče karoserií, trh se zajímá hlavně o SUV. Škoda Auto tak s úspěchem produkuje nové modely Kodiaq a Karoq a v plánu jsou i další SUV. Ale elegantní kupé na bází vlajkové lodi Superb? To v nabídce chybí. Přitom taková Škoda 1101 Tudor (od anglického two-door), která nedávno oslavila sedmdesátku, bývala opravdu působivým vozem.

Audi má přece také model A5 a mnozí další výrobci rovněž. Pravda, jde především o ty prémiové. A automobilky včetně Škody mají jistě dobře spočítané, jaký model dává smysl vyrábět - proč zatěžovat už tak přetížené linky a utrácet za vývoj něčeho, co si koupí pár nadšenců, když můžou továrny chrlit populární SUV. Počítačový mág a grafik Laszlo Nemeth přesto neváhal a vytvořil studii elegantní Škody Superb s pouze jedním párem dveří. Změny oproti standardní verzi Superbu jsou přitom minimální a vytvořit podobný vůz by jistě nebylo složité.

Elegantní kupé chybí

Představa relativně levného a přitom velkého kupé od Škody se vrací pravidelně, naposledy se podobná vize objevila asi před rokem a kdysi se o voze údajně skutečně uvažovalo. Pokud by koncern Volkswagen stvoření podobného modelu dovolil, jistě by nešlo pouze o výstřel do prázdna. Možnost pořídit si stejně velké, avšak levnější kupé v porovnání s Audi A5 (navíc s koncernovou kvalitou) by se jistě zamlouvala nejen fanouškům značky, ale také všem, kteří se v současnosti musí dívat zcela neevropským směrem. A třeba by na chvíli zanikla i ta mánie okolo vozů SUV.

Ale nejspíš jsou to všechno stejně jenom fantazie...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV