Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda Muzeum si připsalo rekordní návštěvnost

V uplynulém roce 2017 si Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi připsalo absolutní návštěvnický rekord v historii, když přivítalo 254 143 českých i zahraničních hostů.
Zdroj: Škoda Auto

Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi je nejen výkladní skříní bohaté historie automobilky, ale i multifunkčním objektem pro řadu kulturních a společenských akcí. Vedle českých zájemců o automobilovou historii značek Škoda a Laurin&Klement, kteří tvořili téměř 60 % z celkového počtu návštěvníků, si výstavní expozice zařadilo v roce 2017 do svého programu mnoho zahraničních hostů. Nejvíce jich přicestovalo z Německa, Nizozemska, Chorvatska, Dánska, Polska, Francie, nechyběli ani hosté z Číny, Austrálie, Ruska nebo USA.

Velký návštěvnický úspěch sklidily v roce 2017 krátkodobé výstavy, například Úspěchy vozů "Škoda na Rallye Monte Carlo" či výstava "Škoda Favorit – 30 let od premiéry". Z kulturních akcí na půdě muzea měly velký ohlas koncerty Vojtěcha Dyka, skupiny Wohnout, zpěvačky Tonyi Graves a Marty Kubišové.

Vedle hlavní expozice muzea si mohou návštěvníci prohlédnout  také zrekonstruovaný depozitář s vystavenými sportovními vozy a prototypy. Stále oblíbenější je i možnost spojit návštěvu muzea s prohlídkou aktuálních výrobních provozů Škoda Auto, a to na základě předchozí objednávky. A návštěvu muzea v Mladé Boleslavi je možné také zkombinovat i s prohlídkou nevšedních exponátů partnerského Leteckého muzea Metoděje Vlacha na letišti v Mladé Boleslavi, svět techniky a velkých konstruktérských počinů pak mohou návštěvníci poznat v areálu „Rodného domu Ferdinanda Porscheho“ v Liberci-Vratislavicích. Pro všechna uvedená muzea lze získat zvýhodněné kombinované vstupné.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV