Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda Fabia pozměnila design a má novou techniku

Přepracovaná Škoda Fabia nabízí pozměněný design přední i zadní části, osvěžený interiér i nové asistenční systémy.
Zdroj: Škoda Auto

Modifikovaný design opticky navyšuje dynamiku vozu. Příď dotvářejí nově tvarované hlavní světlomety a přepracovaná maska chladiče. Poprvé je v této modelové řadě využita diodová světelná technika pro přední světlomety i zadní skupinové svítilny. Pod kapotou modernizovaného modelu Fabia může být jedna ze čtyř pohonných jednotek o objemu 1,0 litru. Motory MPI s nepřímým vstřikováním paliva dávají výkon 44 kW (60 k), resp. 55 kW (75 k). Dva motory TSI produkují nejvyšší výkon 70 kW (95 k), resp. 81 kW (110 k). Oba motory TSI nově dostaly filtr pevných částic.

Přepracovaná Fabia nabídne také rozšířenou nabídku asistenčních systémů. Nově dostupná funkce Blind Spot Detection upozorňuje řidiče prostřednictvím svítící ikonky na skle vnějších zpětných zrcátek na přítomnost vozidel v mrtvém úhlu nebo na zezadu rychle se přibližující vozidlo při jízdě po dálnici. Systém Rear Traffic Alert monitoruje, co se děje za vozidlem, a varuje před kolizí při couvání. Light Assist automaticky přepíná z dálkových na potkávací světla, jakmile systém detekuje protijedoucí vozidlo, a usnadňuje tak řidiči i ostatním účastníkům provozu jízdu v noci.

Reklama

Fabia i přes kompaktní rozměry nabízí dostatek místa pro pět cestujících a jejich zavazadla. Zavazadlový prostor pojme 330 litrů, při sklopení zadních sedadel až 1 150 litrů nákladu. U verze Fabia Combi je to 530 litrů nebo až 1 395 litrů při sklopených sedadlech. Pro rodiny s dětmi je důležitý systém Isofix na zadních sedadlech pro snadné a bezpečné uchycení dětské sedačky. Nechybí samozřejmě ani řada chytrých řešení. Kromě jiných Fabia nově nabízí dva USB porty na zadních sedadlech pro snadné dobíjení mobilních telefonů nebo tabletů. V provedení kombi má nově na boku zavazadlového prostoru odnímatelnou LED svítilnu. Škrabku na led pod víčkem palivové nádrže není třeba představovat, tu již znají všichni majitelé současných vozů Škoda.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV