Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda bude elektromobily vyrábět v Česku. Začne už brzy

V Mladé Boleslavi se už brzy rozjede výroba součástí pro plug-in hybridní vozy, jejich baterie, ale také výroba samotných elektromobilů. První čistě elektrická škodovka ale prý bude vyrobena v některé z továren koncernu v Německu.
Zdroj: Škoda Auto

Chtělo by se říct, že bylo na čase. Vždyť už před nějakou dobou škodovka prozradila, že nejpozději v roce 2020 představí svůj první novodobý elektromobil. Už o rok dříve bychom se ale měli dočkat plug-in hybridní verze modelu Superb, který bude vyráběn v Kvasinách. Spolu s touto novinku se Škoda Auto pustí také do výroby komponentů pro koncernové plug-in hybridy. Mělo by jít o součásti baterií, přičemž výrobní závod si vezme na starost i jejich náročné testování.

Na letošním autosalonu Auto Shanghai automobilka představila elektrickou studii Škoda Vision E, tedy něco jako zhmotněnou představu o budoucnosti autonomní jízdy s elektrickým pohonem. Je tedy dost pravděpodobné, že právě od tohoto konceptu se bude odvíjet i první čistě elektrický model značky. Předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier k tomu řekl, že budoucnost značky už bude jen elektrická.

„Plánujeme, že do roku 2025 zákazníkům nabídneme pět vozů s čistě elektrickým pohonem v různých segmentech. Těší nás, že první vůz značky Škoda s čistě elektrickým pohonem bude vyráběn v České republice. Toto rozhodnutí potvrzuje velkou důvěru koncernu v zaměstnance společnosti Škoda Auto. Je to důležitý krok pro budoucnost značky Škoda i České republiky jako jednoho z center automobilového průmyslu,“ dodává Bernhard Maier.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV