Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda Auto nabízí prohlídky závodu v Kvasinách. Dvouhodinová exkurze zavede návštěvníky do svařovny a na montáže vozů.

Výrobní závod Škoda Auto v Kvasinách je po rozsáhlé modernizaci a rozšíření otevřen veřejnosti. V průběhu tříměsíční pilotní fáze navštívilo závod již téměř 900 zájemců.
Zdroj: Škoda Auto

Během dvouhodinové komentované prohlídky mají účastníci možnost seznámit se s historií i současností závodu. Průvodci je provedou nejen reprezentačními prostory, ale také svařovnou a konečnou montáží. Exkurze jsou bezplatné.

„Jsme hrdí na bohatou historii výroby automobilů v Kvasinách, stejně tak jako na její současnost,“ popisuje Jiří Černý, vedoucí výroby vozů v závodě ŠKODA AUTO v Kvasinách. „Závodem v Kvasinách proto provázejí návštěvníky naši zkušení zaměstnanci. Výhodou je, že mají k automobilce osobní vztah a mají o ní co říci, a to nejen ze současnosti, ale především z její bohaté historie. Průvodcovské služby tak v tuto chvíli zaštiťuje například pan Bohuslav Čtvrtečka. Pro automobilku s okřídleným šípem ve znaku pracoval celkem 46 let a to nejen v Kvasinách, ale i v Chile, kde se podílel na výrobě modelu Octavia Combi. Dalším z průvodců je pan Vladimír Holoubek, zkušený Škodovák, který se více než 50 let věnuje sbírání, zaznamenávání a ukládání informací z historie kvasinské automobilky,“ dodal dále Černý.

Závod v Kvasinách si loni připomněl 70 let od doby, kdy z jeho linky sjel historicky první vůz značky Škoda. Již od roku 1934 byly ve východočeském výrobním závodě vyráběny automobily, o 13 let později zahájila automobilka v Kvasinách výrobu vozu Škoda Superb – již tehdy vlajkovou loď značky. V následujících letech zde kromě jiného vznikly modely Felicia (1958–1964), 110 R Coupé (1970–1980), Pick-up (1995–2001), první a druhá generace modelu Superb, Roomster nebo Yeti.

V současné době zažívá závod v Kvasinách největší modernizaci a rozšíření ve své historii. Od roku 2015 investovala společnost Škoda Auto přibližně jedenáct miliard korun do rozšíření kompetence závodu v Kvasinách pro výrobu vozů SUV. V závodě Kvasiny pracuje přes osm tisíc lidí, a patří tak k nejdůležitějším zaměstnavatelům v regionu. Vyrábějí se zde modely Superb, Kodiaq a od roku 2017 i nejnovější kompaktní SUV Karoq. Od roku 2019 bude z výrobní linky v Kvasinách sjíždět také první vůz značky Škoda s elektrickým pohonem. Bude jím Superb s plug-in hybridním hnacím ústrojím.

Prohlídky v Kvasinách jsou realizovány prostřednictvím Škoda Muzea, na jehož webových stránkách si mohou zájemci rezervovat termín návštěvy. Vedle češtiny je možné využít také prohlídku v německém jazyce.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV