Reklama
Archiv - Zprávy

Škoda Auto DigiLab a Champion Motors zakládají společný podnik v Izraeli

Škoda Auto DigiLab a izraelský importér vozů značky Škoda Champion Motors založili v Tel Avivu společný podnik, který své aktivity zahájí již v lednu 2018.
Zdroj: Škoda Auto

Prostřednictvím nového společného podniku bude Škoda Auto DigiLab nyní zastoupen i v Tel Avivu. Toto město je považováno za jedno z nejdynamičtějších center IT-startupů na světě. Dva stálí zaměstnanci zde budou navazovat kontakty s nejdůležitějšími izraelskými startupy a iniciovat nové projekty.

Cílem partnerství je stálý kontakt s regionálními aktéry IT-scény, s podniky a vysokými školami. V centru pozornosti je spolupráce se startupy, které již dosáhly určitého stupně zralosti. Účelem je nalézt co nejvíce inovativních projektů, z nichž bude možno pro značku Škoda vytvořit zajímavé obchodní modely.

Škoda Auto DigiLab v této oblasti úzce spolupracuje se společností Champion Motors. Dlouholetý úspěšný importér vozů značky Škoda i modelů dalších koncernových značek má společně s mateřskou společností Allied Group rozsáhlé znalosti a zkušenosti s podporou progresivních hi-tech firem. Champion Motors a Allied Group jsou úzce propojené jak s IT-scénou, tak i s místními kapitálovými fondy. Podnik sám už řadu let investuje do nově založených inovativních podniků, které teď budou mít příležitost spolupracovat i se Škoda Auto DigiLabem.

Majetkové účasti společnosti Allied Group jsou zaměřeny například na vývoj nových digitálních bezpečnostních řešení a technologií optických senzorů. Izraelský importér a česká automobilka plánují mimo jiné i společnou inovační platformu, která bude podporovat startupy z oblastí automobilového průmyslu a chytré mobility. Podpory se projektu dostane i ze strany Česko-izraelské obchodní a průmyslové komory.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV