Reklama
Archiv - Zprávy

Selfie za jízdy? Bláznivé auto od Nissanu vás vyfotí samo

Místo plynu Play, místo brzdy Pause a speciální kamera pro pořizování selfie fotek. Ty navíc můžete rovnou sdílet na sociálních sítích. Koncept Teatro for Dayz od Nissanu nemá vozit, ale bavit.
Zdroj: Nissan

Nejen v Japonsku platí, že stále méně mladých touží vlastnit auto nebo vůbec řidičský průkaz. Mnohem důležitější je pro většinu z nich špičkový telefon. I to je důvod, proč automobilka Nissan přichystala pro Tokyo Motor Show koncept nazvaný příznačně bláznivě - Teatro for Dayz. Co to je? Vlastně takový pojízdný smartphone.

Určený je pro lidi, které Nissan nazývá "share natives", což se dá volně přeložit jako "lidé, kteří už to doopravdy přehánějí se sociálními sítěmi". Charakterizuje je neustálé sdílení fotek a videí skrze různé aplikace a radost jim nepřináší ani tak zážitky samotné, jako spíš zážitek z jejich sdílení s ostatními. Tomu odpovídá i neobvyklá výbava auta.

Na palubě najdete třeba kameru určenou speciálně pro snímání posádky a velkou část interiéru pokrývají namísto látek a plastů displeje. Cestující se tak mohou obklopit obrázky, wallpapery nebo jiným multimediálním obsahem dle momentální chuti a nálady. Podobně lze měnit i obsah některých vnějších panelů. Vše už jen podtrhují pedály se symboly Play a Pause.

Teatro for Dayz má být elektromobil, o jízdních vlastnostech a výkonech jsme se však nedozvěděli vůbec nic. Autem je zjevně až ve druhé řadě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Když Sršeň zpívá. Stáhněte si jeho árii H2

Kawasaki Ninja H2 dokázala z Pepy Šilera udělat operního pěvce. A jak jsme slíbili v aktuálním 41. díle Autosalonu, jeho zpěv nyní nabízíme ke stažení.
08.10.2015 18:30
|
0

Velká galerie Subaru Levorg! STI v kombíku je poprvé v Česku

Sportovní kombi využívající techniku ostrého Subaru WRX STI vypadá poměrně agresivně. Na rozdíl od silnějšího brášky je o poznání klidnější a více orientované na rodinu, jízdními vlastnostmi ale stále vyniká.
08.10.2015 16:00
|
0
Reklama

GALERIE: Auta kolem Fukušimy pohlcuje příroda

Už je to čtyři a půl roku od chvíle, kdy lidé opustili okolí jaderné elektrárny Fukušima. Za sebou nechali i stovky aut, motorek a bicyklů, které od té doby zarůstají divoce rostoucí vegetací.
07.10.2015 22:20
|
0

VIDEO: Střílení holubů z driftujícího Ferrari

Na světě je nový sport a nám se moc líbí! Potřebujete k němu jednu brokovnici, jednu slušivou vestu, odpalovač holubů a jedno Ferrari 599 bez střechy. Ideálně ve žluté barvě, ale nejspíš by prošlo i červené.
07.10.2015 22:05
|
0
Reklama
Autosalon TV