Reklama
Archiv - Zprávy

Šéf Tesly se vysmál autům od Applu. Přečtěte si, co řekl

Apple má velké ambice i ve vývoji elektromobilů. Pro ty je však zatím synonymem automobilka Tesla. A její šéf Elon Musk je v klidu. "Viděli jste někdy jejich hodinky?" zeptal se ironicky v rozhovoru, kde Apple vůbec nešetřil.
Zdroj: Tesla

Takzvaný Projekt Titán má být završením mnohaletých plánů Applu na představení vlastního chytrého auta, "ultimátního mobilního zařízení". Samozřejmě má jít o elektromobil a zároveň autonomní vozidlo, které se obejde i bez řidiče. Dočkat bychom se prý měli kolem roku 2020 a zdá se, že jedna z nejbohatších společností světa to se vstupem na automobilový trh myslí smrtelně vážně.

Apple už ulovil několik vysoce postavených manažerů z Fordu nebo Mercedesu a mluví se také o tom, že cíleně přetahuje důležité inženýry Tesly. Na dotaz, zda je to skutečně pravda, však zakladatel a šéf Tesly Elon Musk odpověděl: "Důležité inženýry? Najali lidi, které jsme my vyhodili. U nás Applu z legrace říkáme Teslí hřbitov. Když to nezvládnete v Tesle, jdete do Applu."

Au...

Ani tím ale Musk neskončil. A nic na tom nemění ani fakt, že jeho firma je proti Applu úplný trpaslík. Jen v hotovosti má Apple k dispozici přes 200 miliard dolarů, což odpovídá hrubému domácímu produktu celé České republiky.

"Prohlédli jste si někdy Apple Watch?" reagoval Musk na dotaz, zda Apple vnímá jako vážného konkurenta. "Postavit auto je velmi složité ve srovnání s telefonem nebo chytrými hodinkami. Nemůžete prostě přijít za dodavatelem a říct mu: udělejte mi auto. Pro Apple jsou ale auta logický krok k tomu, aby konečně nabídl významnou inovaci. Nová tužka nebo větší iPad nejsou příliš relevantní."

Au, au, au...

Od kohokoliv jiného by to mohlo znít jenom jako zoufalé kopání do velkého konkurenta. Jenže Elon Musk už kromě velmi úspěšné Tesly či globálního PayPalu založil také kosmickou společnost Space X, která chystá revoluci v levných letech do vesmíru, a projekt Hyperloop, futuristický způsob rychlého cestování po povrchu Země.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV