Reklama
Archiv - Zprávy

Rozhodnuto. Policie ukončila vyšetřování nehody svého BMW i8

Půl roku po nehodě policejního BMW, při kterém byly vážně zraněny dvě osoby, ukončila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) její vyšetřování. S překvapivým výsledkem.
Zdroj: BMW Česká republika

Tato kauza zahýbala českou policií jako skoro žádná jiná. 29. května takřka nové policejní BMW i8, které dostal sbor pouze v rámci zápůjčky, skončilo i s posádkou mimo silnici. Nehoda se stala pozdě v noci a nějakou dobu nebylo úplně jasné, co vlastně v tom místě posádka s vozem dělala, jak jela rychle a kdo BMW vůbec řídil. Ve voze totiž kromě policisty jel i hradní protokolář Vladimír Kruliš, a tak se rychle rozběhly spekulace, jestli náhodou auto neřídil a následně nezvládl právě on. Ve stejné době byla totiž v Jihomoravském kraji, kde se nehoda stala, také hradní delegace i s prezidentem Zemanem.

Rychle se rozběhlo vyšetřování, které ale zprvu nepřineslo vůbec nic. Mlčel jak samotný prezident, jehož člověk byl při nehodě vážně zraněn, tak také vnitra Chovanec, který vyšetřování nařídil. Po celou dobu vyšetřování se na světlo světa nedostaly prakticky žádné fotografie, které by zachycovaly poškození vozu. Asi tedy nepřekvapí, že výsledek vyšetřování GIBSu vlastně nepřinesl vůbec nic.

Případ odložen

Podle něj při vyšetřování nebylo zjištěno žádné podezření ze spáchání trestného činu. Dokonce ani žádné jiné protiprávní jednání ze strany příslušníka Policie České republiky, který byl při nehodě taktéž vážně zraněn. Tímto považuje GIBS vše za uzavřené a případ odložil. Už po nehodě se ke všemu vyjádřili i zástupci BMW Česká republika, kteří potvrdili, že vůz byl dobře pojištěn a daňové poplatníky tak tato nehoda nebude stát vůbec nic.

Ještě dodáme, že policie českému zastoupení BMW již vrátilo náhradní BMW i8, které strážníci obdrželi po nehodě prvního vozu. Hybridní supersport hojně využívali, a tak s ním naplnili limit 20 tisíc kilometrů, který byl stanoven zapůjčitelem.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV