Reklama
Archiv - Zprávy

Řidič bez koule

Óóó, jaká mě jímala radost, když ze Zlína vyrážel dokonalý pistáciový minikaravan a nazelenale zmrzlinový Mini Countryman. Zatím každý sám. Miníkovi totiž chybí tažné zařízení. Jeho montáž nás čeká v Brně. Bohužel do dvou kopečků lahodné automobilové pochoutky spadl exkrement nepříjemných zpráv.
Zdroj: Autosalon

 Dodatečná montáž tažného zařízení připomíná svojí náročností transplantaci srdce v pražském IKEMU. Mohli jsme to vytušit už ze skutečnosti, že v celé Evropě byly pouze dvě sady tohoto originálního MINI příslušenství. Naštěstí jedna z nich dorazila v pořádku 3. července do servisu brněnského dealera. Pro jistotu počítáme s celým dnem instalace, včetně vyzkoušení. Pak se ale začaly kupit hororové komplikace.

Moderní auta jsou prošpikována elektronikou víc, než sele nad rožněm kempingového ohně. Montáž dodatečného železa proběhla bleskurychle, včetně výměny výkonnějšího větráku chladiče. Bohužel přehrání softwaru auta tak, aby jedničky a nuly řídících jednotek viděly a oživily ono tažné zařízení a minikaravan blikal a brzdil, ne a ne fungovat. Řídící jednotky se pravděpodobně rozhodly slavit počítačový svátek Cyrila a Metoděje stejně jako zbytek Čech a Moravy.

Reklama

A do toho další Jobova zvěst. Překrásné bílé disky kol, které pro náš projekt zaslala samotná italská fabrika O.Z. mají špatnou rozteč. Holt Ital mrknul do tabulky předchozí generace Countrymana, takže bílá rozkoš nedosáhla vrcholu a končí zpátky v krabici nepoužita. “Balkánská jízda” se tak během vteřiny mění na “Garážové stání”, u kterého jen těžko odhadovat, kdy nás servisní recepční pustí zpátky ven.

Reklama

Středa 4. července. MINI i minikaravánek měly být v daný okamžik na cestě do Benátek, aby se nalodily na trajekt do řecké Patry. Ještě by se všechno dalo stihnout, ale pošťák osudu přináší další obálku s nezvratnou komplikací. Tažné zařízení se oživí pouze v případě instalace nové řídící jednotky. Posílá se z Německa a bude nejdřív v pondělí. Co s tím? Naprosto jsem rezignoval. Ráno moudřejší večera. Zítra se dozvíte víc…

Autor textu: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV