Reklama
Archiv - Zprávy

První SUV od Škody si v bazarech drží cenu - Škoda Yeti

Škoda Yeti vydržela ve výrobě mladoboleslavské automobilky neuvěřitelných osm let. Její modelový život skončil na podzim 2017 nástupem modelu Karoq. Nikdo už jí ale nevezme primát prvního SUV od škodovky.
Zdroj: Autosalon

Od roku 2009 si model s charakteristický kulatými předními mlhovkami pořídilo přes 630 tisíc řidičů. K lítosti mnoha z nich o „očička“ přišel v roce 2013 při důkladném faceliftu. Designéři navrhli hranaté světlomety, ostře řezané hrany na masce chladiče a typický prolis pátých dveří. Yeti tak získal částečnou podobnost tehdejší Octavii a Rapidu.

Škoda Yeti - nové motory i spojka Haldex

Do nabídky s omlazením přibyly nové motory, verze 4X4 pak dostala moderní spojku Haldex 5. generace. Celkem se do Yetiho montovaly tři benzínové a čtyři dieselové pohonné jednotky. 

(Benzíny 1,2 TSI/77 kW, 1,4 TSI/90 kW a 1,8 TSI/118 kW a diesely 1,6 TDI/77 kW - pouze pro Greenline, 2,0 TDI CR DPF o výkonu 81 kW, 103 kW a 125 kW - možnost 4x4 s manuální i automatickou převodovkou)

Škoda Yeti - horší výhled řidiče a malý zavazadelník

Daní za zajímavý design auta byly široké A-sloupky zhoršující výhled řidiče. Čeští chalupáři mohli právem kritizovat omezený zavazadlový prostor se základním objemem 405 litrů.

Škoda Yeti - vyšší cena za kvalitu

Yetiho si jako solidně postavené SUV oblíbili i zákazníci autobazarů. Na jejich plochách jich najdete spoustu. Obecně o tomto modelu platí, že vyniká kvalitou a spolehlivostí. I proto si ale jako ojeté drží celkem vysokou cenu. Což ocení prodávající, ale méně už kupující.

Škoda Yeti plusy:

  • Kvalitní a důsledné zpracování
  • Široká nabídka motorů
  • Velmi dobré jízdní vlastnosti (na SUV nízké těžiště)

Škoda Yeti mínusy:

  • Malý zavazadelník
  • Překážející mohutné A-sloupky
  • Vyšší cena
Reklama

Autor testu: expert Honza Říha


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV