Reklama
Archiv - Zprávy

První Škoda s digitálními přístroji. Podívejte se na Karoq v plné palbě

Novou Škodu Karoq už sice v několika výbavách můžete předobjednávat, jeden z největších chytáků však v nabídce zatím chybí. Digitální přístrojový štít totiž dorazí do nabídky až v příštím roce. Podívat se na něj však můžete už teď.
Zdroj: Škoda Auto

Už před několika týdny jsme vám prozradili české ceny Karoqu, který však zatím můžete objednávat pouze ve dvou provedeních a v nabídce nejsou ani všechny motory. Asi nejvíce očekávanou novinkou je programovatelný přístrojový panel pod volantem, takzvaný Digital Instrument Panel. Ten vůbec poprvé nahrazuje ve voze Škoda analogové ukazatele. Řidič díky němu může individuálně nastavovat digitální zobrazení ve čtyřech různých uspořádáních. 

Škoda v této souvislosti láká na zářijový autosalon IAA ve Frankfurtu nad Mohanem. Ten bude prvním veletrhem, na kterém se Škoda Karoq představí, a ve výbavě předváděných vozů by neměly chybět ani digitální přístroje. Tisková konference společnosti Škoda Auto k této příležitosti proběhne 12. září ve 12 hodin v hale 3.

Zobrazení, jaké vám vyhovuje

Škoda Karoq nabízí čtyři různá jednoduše nastavitelná uspořádání digitálního štítu: klasické, digitální, informativní a redukované. Tato zobrazení však definují pouze obecný rámec. Který údaj se zobrazí, v jaké části displeje, jestli bude velký, nebo malý, to vše si volí řidič individuálně prostřednictvím listovacího tlačítka pro každou část obrazovky. Vpravo, vlevo nebo uprostřed lze také zobrazit informace o audiosystému, telefonu, asistenčních systémech nebo stavu vozu.

  • Klasické uspořádání zahrnuje velký kruhový otáčkoměr vlevo a rychloměr vpravo. Prostor mezi nimi lze uspořádat individuálně – zobrazuje se aktuální zábavní program nebo navigační mapa.
  • Digitální uspořádání zvětší mapu navigačního systému nebo jiný vybraný zdroj z infotainmentu na téměř celou plochu displeje, což usnadňuje orientaci. Informace jako rychlost, zvolený rychlostní stupeň nebo dopravní značky jsou pak zobrazovány ve virtuální liště menším písmem a symboly.
  • Uspořádání Infoprofile zobrazuje ve střední části displeje velký ukazatel, například navigační mapu. Vpravo, vlevo a nad mapou je místo pro individuální dodatečné informace, což může být například aktuální rychlost, navigační výhled s piktogramy, zvolený rychlostní stupeň, identifikace dopravních značek nebo doba jízdy.
  • Redukované uspořádání, vhodné například pro jízdu v noci, digitálně zobrazuje na větším prostoru pouze dvě vybrané informace. Může to být například rychlost a zbývající dojezd na palivo v nádrži. S aktivním naváděním do cíle jsou uprostřed viditelné také navigační šipky.
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
0
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV