Reklama
Archiv - Zprávy

Průzkum: Čím rodiče štvou děti při jízdě autem

Je obecně známo, že děti umí být v autě pořádně otravné a někdy také trochu destruktivní. Ale co rodiče? Více než dva tisíce dětí odpovídaly na otázku, čím vším je rodiče v autě rozčilují.
Zdroj: FORD

Co považují děti za vůbec nejhorší? Zpívání! Tedy samozřejmě jen to špatné, což ale bude případ většiny řidičů. Kromě toho děti negativně vnímají i to, když se rodiče za volantem rozčilují a nadávají ostatní řidičům. A pokud jde o třetí nejhorší zlozvyk, nemají si rodiče a jejich děti co vyčítat - jde totiž o dloubání se v nose.

Průzkum uspořádala automobilka Ford napříč Evropou a celých 66 procent nezletilých pasažérů potvrdilo, že jejich rodiče bývají za volantem z různých důvodů nepříjemní. Mezi jednotlivými zeměmi však byly kulturní rozdíly. Zatímco britským dětem nejvíc vadilo právě zpívání, ty francouzské na první místo zařadily pokřikování na jiné řidiče. V průměru se za volantem vzteká 61 procent rodičů, ve Francii ale celých 74 procent.

Už tam budem?

Na jednu věc se snad autoři průzkumu ani ptát nemuseli, alespoň však máme empirickou zkušenost podloženou daty. Když se děti začnou nudit, jejich nejčastější reakcí (63 procent případů) je otázka: "Už tam budem?" Italské děti nicméně v takovém případě častěji než jiné požádají rodiče o nějakou hudbu.

Společnost zkoumala také to, jakým způsobem se rodiče snaží chování dětí při jízdě uklidňovat. Nejčastěji prý děti dostanou na hraní tablet nebo chytrý telefon, případně něco k jídlu. Zdaleka nejhodnější jsou přitom podle všeho děti v Německu, kde skoro 40 % z nich tvrdí, že je rodiče vůbec hlídat nemusejí. 

A dobrá zpráva pro tatínky na závěr - většina dětí říká, že táta je lepší řidič než máma.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV