Reklama
Archiv - Zprávy

Prázdné pláže a lidové ceny! Skutečně takové místo existuje?

Pláž plná lidí. Deštníky a lehátka nahuštěná natěsno k sobě. Jít se vykoupat znamená překročit po cestě minimálně čtyři rozvalená, po slunci prahnoucí sádelnatá těla, prokličkovat mezi řvoucími, v horším případě rvoucími se dětmi, aby pak nakonec člověk spatřil opilce, jak si ulevuje od přemíry piva ve vlnách hned vedle vás. Pokud je tohle váš hororový letní sen, tak věřte, že na řeckém Peloponésu se to nestane.

Budoucí ráj turistiky - Peloponés

Má rozlohu srovnatelnou s Moravou, přitom na něm žije jen něco málo přes milion obyvatel. Už jen tato obyčejná demografická matematika naznačuje, že by tento řecký poloostrov mohl aspirovat na titul “dovolenkový ráj”.

Jak se na něj dostat?

Pro ty z vás, kdo upřednostňují pohodlí, doporučuju zamířit do italských Benátek a odtud plout lodí do města Patra. Komu nevadí kormidlovat svůj vůz na delší štrece, ten dorazí po zhruba 1700 kilometrech a 17ti hodinách jízdy na stejné místo (měřeno od našich hranic). Pak už záleží jen na vás, do jakého zákoutí Peloponésu se rozhodnete vydat.

Reklama

Kempy na úrovni hotelů

Naší první zastávkou se stal kemp poblíž přístavního městečka Kyllini. Vzorově čistý, se vzrostlými stromy, s možností rozbít stan asi 10 metrů od moře. Nic ve stylu zaparkuj na louce, támhle máš záchod, támhle moře a my tě skásnem. Řecké kempy mají styl. Předvedeme si to na několika důležitých maličkostech.      

Reklama

Stanujte s pohodlím jako u sebe na zahradě

Strukturou kemp připomíná malou vesnici s hlavní třídou a oddělenými, intimními kempovacími sektory. Stěny jednotlivých stání tvoří stromy a keře. Vždy dostatečně veliké pro klasický obytný vůz nebo auto s přívěsem. Prestižní místa v první řadě dovolí vykutálet se z postele přímo do modrého moře. Nechybí obchod a restaurace s kavárnou.

Čechy nebo Řecko, koupíte si všecko

A co místní ceny? Kupodivu lidské. Voda 1,5 litru za jedno Euro, kuřecí stehno s rýží za šest. Řecký salát 4,50. Večeři pro tři i s dezertem a nutným tatínkovým půllitrem vína dáváme do 25ti Euro. To jde, ne?

Reklama

Video unikátní kempovací soupravy

Na přiloženém videu si můžete udělat představu, jak se žije naší rodinné posádce v  mobilním MINI bytu 2+KK, kde se akorát nekaká. Užívejte dne, ozveme se opět zítra. :-) Pepa.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV