Reklama
Archiv - Zprávy

Porsche chystá rozsáhlé investice do elektrické mobility

Automobilka Porsche investuje do roku 2022 více než šest miliard eur do elektrické mobility v podobě hybridních vozidel s možností vnějšího nabíjení i čistě elektricky poháněných vozů.
Zdroj: Porsche

Výrazně rozšířené budoucí plány nyní zahrnují tři miliardy eur na věcné investice a více než tři miliardy eur na vývoj. Z třímiliardového zvýšení výdajů bude 500 milionů eur určeno na vývoj variant a derivátů modelu Mission E, jedna miliarda eur na elektrifikaci a hybridizaci stávající produktové palety, několik stovek milionů na rozšíření výrobních závodů a 700 milionů eur na nové technologie, nabíjecí infrastrukturu a chytrou mobilitu.

Porsche rozšiřuje stávající závod

V Zuffenhausenu probíhá v současnosti výstavba nové lakovny a montážní haly. Staví se také dopravní most pro přepravu lakovaných karoserií a poháněcího ústrojí do haly finální montáže. Stávající motorárna je rozšiřována pro výrobu elektrických poháněcích jednotek, rozšíření čeká také karosárnu. Další investice směřují do Vývojového centra Weissach. Díky projektu Mission E vznikne 1 200 nových pracovních míst.

Porsche Mission E jezdí čistě na elektřinu

Čistě elektricky poháněný sportovní vůz Mission E s nejvyšším výkonem poháněcího ústrojí 600 k zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 3,5 sekundy. Maximálního zrychlení a brzdění bude schopen dosahovat opakovaně, bez ztráty výkonu. Dojezd činí 500 kilometrů v kombinovaném cyklu EU. Nabíjení bude trvat velmi krátkou dobu. Díky systémovému napětí 800 V pojmou akumulátory během 15 minut dostatek elektrické energie pro 400 kilometrů jízdy.

Porsche se podílí i na výstavbě infrastruktury

Porsche zastupuje společně s Audi koncern Volkswagen ve společnosti Ionity, společném podniku se společnostmi BMW Group, Daimler AG a Ford Motor Company. Jeho cílem je vybudovat a provozovat 400 výkonných rychlonabíjecích stanic podél hlavních evropských dopravních tepen do roku 2020. Výstavba byla zahájena již v roce 2017. Také prodejní síť Porsche bude plošně vybavena rychlonabíjecími stanicemi nad rámec projektu Ionity.

Hybridní modely Porsche s možností vnějšího nabíjení slaví úspěchy

V nové modelové řadě Panamera je nabízena třetí generace hybridního pohonu Porsche s možností vnějšího nabíjení, a to ve dvou variantách. Dojezd v režimu čistě elektrického pohonu činí až 50 kilometrů. Panamera Turbo S E-Hybrid poskytuje jako vrcholná verze modelové řady kombinaci mimořádných výkonů a hospodárnosti. Čtyřlitrový motor V8 a elektromotor dosahují celkového nejvyššího výkonu 680 k. Tento model je nejsportovnějším vozem v luxusním segmentu – nikoli navzdory hybridnímu pohonu, ale díky němu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV