Reklama
Archiv - Zprávy

Policisté už přebírají nové Hyundaie. Dostanou jich přes 800

Policejní Škody Octavia na českých silnicích začnou stále častěji doplňovat také SUV v podobě modelu Hyundai Tucson. Navzdory protestům ze strany Škoda Auto nakoupila policie bezmála tisícovku aut za cenu, na kterou by běžný zákazník nikdy nedosáhl.
Zdroj: Týdeník Policie

Už letos na jaře jsme vás informovali o poměrně překvapivém vítězství automobilky Hyundai  v tendru na dodávku nových služebních vozů pro Policii ČR. Jde o dosud největší úspěch korejské značky v České republice v této oblasti, přestože třeba vozy i30 už nějaký čas používají pražští strážníci. Ve výběrovém řízení firma porazila Škodu Auto, která to nesla značně nelibě a mimo jiné podala podnět k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže za příliš podsazenou cenu.

Skoro zadarmo

Hyundai celkem Policii ČR dodá 809 vozů Tucson, přičemž cena zakázky dosáhla výše 337 milionů korun. Expedice prvních vozů z nošovické automobilky začala právě v těchto dnech a fotografie přinesl Týdeník Policie. Zatímco běžná cena Hyundai Tucson startuje na částce 539 tisíc korun, a to bez samozřejmě bez pohonu všech kol či automatu, policisté díky tendru za jedno auto zaplatí 381 až 494 tisíc korun. Jen policejní výbava má přitom hodnotu až 200 tisíc korun. Fakticky se tak jedná slevu 60 až 70 procent.

Z objednaných 809 vozidel bude mít 652 aut pod kapotou benzínový čtyřválec 1,6 T-GDI o výkonu 130 kW, který spolupracuje s manuální převodovkou. Zbývajících 157 aut pak stejný motor kombinuje s pohonem všech kol a sedmistupňovou automatickou převodovkou.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV