Reklama
Archiv - Zprávy

Pojízdné krabice, jezdící křesla. Budoucnost podle Hondy

S blížícím se autosalonem v Tokyu také automobilka Honda pomalu ale jistě odkrývá karty. Letošní ročník bude podle ní ve znamení budoucnosti městské automobilové dopravy, a tak vsadila na koncepty, které... zrovna hezky nevypadají. Navíc otázkou zůstává, zda jde vůbec ještě o auta.
Zdroj: Honda

K dnešnímu dni se na svět vyrojily hned čtyři koncepty, kterými se chce japonská automobilka blýsknout na domácím veletrhu. Vedle pojízdné krabice a jezdícího baru (či snad zmrzlinářského vozíku), jsou tu i dvě jezdící křesla, která budou mít za cíl usnadnit lidem dopravu v ucpaných městech a ulehčit jim čas v práci. Čím? No tím, že jednoduše budou pořád sedět.

Okamžitě však vyvstává jednoduchá otázka: Není lepší prostě si vzít kolo? Na tom se také sedí a ještě uděláte něco pro své zdraví. Navíc ho nemusíte doma neustále dobíjet, s čímž u těchto vynálezů Honda počítá.

Není to už moc?

Všechny koncepty mají shodných hned několik vlastností. Vypadají jako ze sci-fi snímku, snaží se být dostatečně roztomilé a pohání je elektřina. Zároveň ale zůstává nezodpovězeno, do jaké míry budou skutečně využitelné a zda lidé doopravdy potřebují jezdící křeslo do vnitřních i vnějších městských prostorů. To bychom se už rovnou mohli přestat učit chodit, protože by z nás všech byli vozíčkáři.

Zmrzlinářský pultík na třech kolech a pojízdná bouda se šesti koly, volantem a třemi křesly jsou ale sympatickými počiny, které kdyby v budoucnu nahradily konvenční řešení, mohou být velmi užitečné. Na autosalon v Tokyu se tak každopádně začínáme těšit. Protože jestli letos o něco nebude nouze, tak o roztodivné tvary a futuristické nápady, ze kterých se bude točit hlava a tajit dech. Snad se ale všech těch bublinek a krabiček na baterie dočkáme za více než jen pár let. Co si o nich myslíte?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV