Reklama
Archiv - Zprávy

Podívejte se na výrobu Mercedesu G. Vzniká už skoro 40 let

Na světě nenajdete mnoho vozů, které by předcházela tak silná pověst. Mercedes-Benz třídy G je ikonou, která s přibývajícím věkem mládne a stoupá na ceně. Německá automobilka nám nyní v rámci oslav 300 000 vyrobených aut ukázala, jak se její legendární model vyrábí.
Zdroj: Mercedes-Benz

Psal se rok 1972, když Mercedes začal ve spolupráci s rakouskou automobilkou Steyr Daimler Puch vyvíjet odolné terénní vozidlo původně pro íránskou armádu. Její někdejší představitel Réza Páhlaví si objednal na 20 000 kusů těchto vozidel, avšak ještě před tím, než mu je Mercedes stihl dodat, zasáhl Írán pád tamního režimu. Naštěstí Mercedes svůj mnohamiliardový projekt nenechal ležet ladem a dnes mu za to můžeme poděkovat. Vůz původně nesl označení Geländewagen, z čehož velmi záhy vzniklo označení G.

Luxus až od roku 1991

Historické kořeny dnes známého vozu jsou datovány k únoru roku 1979, kdy Mercedes oficiálně potvrdil, že Géčko nabídne široké veřejnosti. Do prodeje se vůz dostal v srpnu téhož roku a po dlouhých 12 let vydržel v nabídce jen jako pravověrné terénní vozidlo s minimem luxusu a příplatkové výbavy. Luxusní Géčko vzniklo až v roce 1991 a k dnešku jich rakouská výrobní linka do světa vypustila již více než 300 000.

Pojďme se proto společně podívat za oponu a prohlédněme si, jak je tento legendární stroj vyráběn. Průvodcem se nám stane právě G 500 v nádherné barvě Mauricius Blue Metallic, který je oním jubilejním 300 000. kusem. Již zanedlouho by totiž původní Géčko měla nahradit nová generace, u které si prozatím nejsme jisti téměř ničím. Víme totiž, že jedinou částí, kterou Mercedes nezmění, je zadní C sloupek. Množí se tedy obavy, aby Géčko v nové generaci nepřišlo o svou osobitost.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV