Reklama
Archiv - Zprávy

Po Hammondově nehodě má The Grand Tour velký problém

Jen před pár dny Richard Hammond se zraněným kolenem vyvázl z vážné dopraní nehody. Ačkoliv se zotavuje, jeho kolegové nevědí, jak ho při natáčení nahradit. A navíc se o celou nehodu zajímá také FIA.
Zdroj: Drive Tribe

Toho dne museli mít strážní andělé Richarda Hammonda opravdu těžkou směnu. I sám Jeremy Clarson se přiznal, že když nehodu viděl, byl si téměř jistý, že je jeho kolega po smrti. Ten ale vyvázl „jen“ s rozdrceným kolenem a už se posupně dává dohromady v nemocnici ve Švýcarsku. Tam si dle slov svých kolegů užívá krásné zdravotní sestřičky, jejich péči a podávání legálních drog. :) Tady ale všechen humor končí.

Ačkoliv jsou Clarkson i May velmi šťastni, že je jejich kolega a kamarád v pořádku, přinesla právě těmto dvěma jeho nehoda velké problémy. Před nedávnem totiž Amazon prohlásil, že nová série The Grand Tour bude uvedena o něco dřív, na což reagovali fanoušci po celém světě velkým nadšením. Po nehodě ale zatím není jasné, jak a jestli tento termín půjde dodržet.

Přepisování scénáře a dotáčení scén

James May prý takřka bydlí v letadlech nízkonákladových společností, když se neustále přesouvá ze studia na natáčení scén, které původně měly patřit Hammondovi. Clarkson zase pilně přepisuje scénáře. Právě jeho frustrace došla tak daleko, že prý na sociálních sítích prosí fanoušky, jestli nemají nějaký nápad, jak to celé zvládnout.

Hammonda sice už brzy pustí z nemocnice, ale vzhledem k náročné operaci kolene se za volant ještě nějaký ten pátek rozhodně neposadí. S natáčením tak může pomáhat leda tak od stolu. Však už na něj prý čeká celá kancelář, která ovšem nemá sekretářku. Clarkson jí dal volno, ale jako na potvoru ve stejný čas došel toner v tiskárně, kávovar nějak zlobí a na stolech je nepředstavitelný chaos. Hammond se tedy rozhodně nudit nebude. A kdyby mu to náhodou bylo málo, sklad prý také potřebuje přerovnat. :)

Vyšetřování ze strany FIA

Ale ani tady příběh nekončí. Celé nehody si všimla Mezinárodní automobilová federace, kterou znáte pod zkratkou FIA. Hammond se totiž účastnil oficiálního závodu, a ačkoliv vlastní závodní licenci, do závodu nebyl regulérně nahlášen a zapsán. FIA proto chce vyšetřit, co se stalo, a hlavně jak se to stalo. Hammond sice havaroval až za cílovou páskou, ale podle všeho jel v místech nehody rychleji než měl. FIA navíc chce vědět, jestli vůz neměl nějakou technickou závadu, na což prý v tuto chvíli několik indicií ukazuje. Výrobce hyperspotu, chorvatská společnost Rimac, se zatím ale nevyjádřil.

Ještě nás tedy čeká rozzuzlení toho, jestli za nehodu může vysoká rychlost spolu s nezvládnutím auta, nebo případná závada, která málem stála slavného moderátora život.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV