Reklama
Archiv - Zprávy

Osmiválcový pickup ze 60. let prošel fantastickou přestavbou

Takhle to má vypadat! Citlivě zrenovovat, vrátit původní lesk a ještě přidat moderní techniku a výkonnější motor. Až se jednou přestěhujeme na venkov, přesně tímhle autem chceme jezdit.
Zdroj: RK Motors Charlotte

Dodge vyráběl sérii pickupů s označením D od roku 1961 až do začátku 90. let, kdy nastoupila série dodnes prodávaná jako Ram. Tento konkrétní vůz pochází hned z počátku výroby, konkrétně z roku 1965. Nyní je po kompletní přestavbě, kdy bylo auto rozebráno doslova do šroubku a znovu složeno tak, že výsledná kvalita zpracování, slícování a všech materiálů předčí i původní nové auto. Navíc se pod kapotu místo původního motoru nastěhoval větší osmiválec 6,7 litru od BluePrint Engines.

Působivá kola se jmenují U.S. Mags Heavy Artillery a mají rozměr 18 a 20 palců. Nad nimi je zcela nový vzduchový podvozek Ridetech. Vnější lak kombinuje odstíny The Mineral Gray a Matte Tectonic Silver, v interiéru pak najdete prvky z kravské kůže odkazující na klasický životní styl amerického venkova. Z moderní výbavy přibyla také klimatizace.

Celá tahle nádhera se momentálně nachází v majetku RK Motors Charlotte, za 95 tisíc dolarů však může změnit majitele. To je v přepočtu skoro dva a čtvrt milionu korun. Není to málo, vůz je však světový unikát, který nemá příliš obdoby. Mít peněz na rozdávání, udělali byste si radost?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV