Reklama
Archiv - Zprávy

Opel nabídne nový model Zafira Life

Dvacet úspěšných let, které nastartovala Zafira první generace, nyní pokračuje čtvrtou generací této modelové řady. Opel Zafira Life se profiluje jako komfortní MPVa bude nabízeno ve třech délkách: „Small“ o délce 4,60 m, „Medium“ o délce 4,95 m a „Large“ o délce 5,30 m. Každá z nich může mít až devět sedadel.
Zdroj: OPEL

Krátká verze „S“ je asi o 10 cm kratší než současná Zafira. Dlouhá verze „L“ je asi o 65 cm delší, tedy je přibližně stejně velká jako van Vivaro Combi. Celá řada Zafira Life tak pokrývá hned tři segmenty.

Zafira Life splňuje řadu požadavků od variabilního interiéru, komfortu a sofistikovaných asistenčních systémů až po nejmodernější infotainment, head-up displej nebo adaptivní tempomat. Bezpečnostní koncepce vozu získala maximálních 5 hvězdiček v programu testů Euro NCAP. Nejmodernější technologie se snoubí s výrazným designem, vyváženými proporcemi s krátkými převisy karoserie. Posádka má k dispozici i dvojdílné panoramatické střešní okno a samostatně otevíratelné okno v zadních dveřích zavazadlového prostoru.

Opel Zafira Life nabídne i pohon 4x4

Pro optimální trakci na nezpevněných površích je nový Opel Zafira Life vybavený systémem regulace trakce IntelliGrip. A hned od zahájení prodeje bude možné si jej objednat také s pohonem všech kol 4x4 - systém pohonu všech kol bude dodávat specializovaná firma Dangel. Většina verzí modelové řady Zafira Life je nižší než 1,90 m, takže s vozem lze bez problémů zajíždět do podzemních garáží – to je důležité, protože tyto vany často slouží pro rozvoz hotelových hostů.

Začátkem roku 2021 uvede Opel na trh i čistě elektrickou verzi Zafiry Life, která bude představovat další milník na cestě k elektrifikaci značky.

Opel Zafira Life bude mít světovou premiéru 18. ledna 2019 na autosalonu v Bruselu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV