Reklama
Archiv - Zprávy

Odsuzované Porsche 911 řady 996 dnes slaví 20 let

Na počátku byla nechuť. Porsche u ikonické 911 poprvé změnilo tvar čelních světel, fenomenální vzduchem chlazený šestiválec vyměnilo za vodníka a celkový charakter vozu silně vyměkl. Postupem času ale lidé zjišťují, že Porsche 911 generace 996 není po faktické stránce vůbec špatné a jeho cena už letí vzhůru.
Zdroj: Porsche AG

Pokud jste se nenarodili až těsně před koncem minulého tisíciletí, Porsche 996 vám možná až donedávna nic neříkalo. Bylo to a stále ještě je bezpečně nejlevnější Porsche 911 a zejména výkon jeho základních provedení Carrera a Carrera 4 není se svými 300 koňmi něčím, co by leckterého řidiče oslnilo. Na jeho příkladu je ale skvěle vidět, jak umí být i nesrovnatelně výkonnější a rychlejší auta dneška řidičsky mnohem méně zajímavá.

Znovunalezená ikona

Koncem devadesátých let byste při výběru skvělého sporťáku o základní provedení 911 ani nezavadili. Na dnešní poměry jde však o úžasně charakterní auto, které je vším, jen ne obyčejným vozem. Jeho šestiválec má sice vodní chlazení a svým zvukem dříve nikoho nelákal, postupným přechodem k přeplňovaným motorům se ale pohled motoristických fanoušků mění a v 911 je přece atmosféra! Atmosféra, která s přehledem točí nad 7 tisíc otáček a svým lineárním charakterem a bleskovou odezvou na plyn vás prostě dostane.

S trochou nadsázky se tedy dá tvrdit, že dnešní automobilový svět dříve odsouzenou generaci 996 znovu nalézá, a dokonce i nejzarytější puristé na ni mění názor. Pokud si tedy chcete pořídit Porsche 911 a nemáte na něj více než milion, nečekejte. Nejlepší čas už byl. Porsche 996 dnes nakouslo třicítku a zanedlouho z něj bude ceněný veterán. Tak všechno nejlepší!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV