Reklama
Archiv - Zprávy

ODHALENÍ: Aktuální zprávy z Dakaru přivážejí autobusy!

Víte, že nebýt autobusů, neměli byste z Dakaru ani jednu aktuální zprávu? Nedočetli byste se, kdo byl první a kdo poslední, kdo se vyboural a na koho naopak čekali v cíli vavříny. Nebýt autobusů, Dakar by zůstal v informační anonymitě a nevěděl by o něm nikdo.
Zdroj: Kamaz

Sednete k internetu, televizi, koupíte si noviny, posloucháte rozhlas. Všechna média informují o dění na Dakaru. Jak ale taková zpráva vůbec vzniká? Přemýšleli jste o tom? Řeknete si – jasně, to přece mají na starost novináři. Věřte však, že to není tak jednoduché jako zpovídat naše politiky před parlamentem. Jde o jednu z nejvyšších novinářských profesionalit. Je plná písku, špíny a nocí probdělých v autobusu. Protože…

                …jednu z nejtěžších řeholí na Dakaru, hned po soutěžních jezdcích, mají takzvaní denní zpravodajci. Ti musí informovat o dění z každé etapy. Zásobují aktuálními zprávami rozhlasové stanice, denní tisky novin, internetové servery. Jak se ale dostanou k aktuálním informacím z trati, která vede pouští a měří třeba 700 kilometrů? Jak takovou zprávu posílají do své redakce, když se nacházejí v místě bez mobilního signálu uprostřed pustiny? V následujícím videu uvidíte zkratku jednoho takového novinářského dne. Půjčili jsme kameru dlouholetému odborníkovi na Dakar, Honzovi Říhovi a ten Vás do práce novináře na Dakaru zasvětí… 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV