Reklama
Archiv - Zprávy

Nový rekordman předvedl nejdelší drift světa. Délku neuhodnete

Neměří se na minuty a metry, ale na hodiny a kilometry. Tohle zkrátka není nic pro slabé žaludky. Motoristický novinář z Jihoafrické republiky Jesse Adams se s Toyotou GT86 proklouzal až k parádnímu světovému rekordu.
Zdroj: Curb Culture

A podle všeho to nebylo vůbec nic jednoduchého. Rekordní přetáčivý smyk trval 5 hodin 46 minut a Jesse přitom urazil vzdálenost 165,04 km, čímž o 20 km překonal dosavadní rekord. Vše se odehrálo na speciální driftové dráze na Gerotek Testing Facilities v jihoafrické Pretorii. Jesse Adams ji obkroužil tisíckrát, a to průměrnou rychlostí 29 km/h. Tím vším pokořil dosavadní rekord, který platil 3 roky a držel ho německý drifter Harald Müller.

Bývalý i současný držitel rekordu řídili běžnou Toyotu GT86, u které byla provedena jediná úprava, a to zvětšení palivové nádrže. Jde o sportovní kupé, které si rády pro další úpravy vybírají i závodní týmy. Náhon má na zadní kola, takže se pro drift skvěle hodí. Navíc jeho výrobní verze váží jen 1 240 kg, takže se ani ve smyku a velkých zrychleních pneumatiky neodírají tolik jako u těžších vozů. Motor typu boxer se chlubí přímým vstřikováním paliva a výkonem 200 koní a ještě víc snižuje těžiště auta, které tak lépe sedí i v nejextrémnějším zatížení a velkých rychlostech.

Jde koneckonců o pokračovatele legendárního vozu Corolla AE86, v němž jezdili první drifteři, kterým se podařilo z do té doby nelegální zábavy japonských závodníků vytvořit regulérní odvětví motoristického sportu.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV