Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Nissan Leaf je tu. Ujede až 380 kilometrů

Nissan Leaf je nejprodávanějším elektromobilem na světě, není tedy divu, že si Japonci s přípravou druhé generace dali záležet. Nový Leaf se navíc už nechce vymykat. Elektromobilita se totiž stane běžnou součástí většiny životů a je tedy na čase, aby vůz vypadal normálně. Nabídne ale i delší dojezd a bude o mnoho praktičtější.
Zdroj: Nissan

Od Nissanu Leaf by světové prvenství v počtu prodaných kusů mezi elektromobily čekal jen málokdo. Nebyl moc hezký, daleko nedojel a s praktičností to bylo i přes vnější rozměry dost na štíru. A přesně to všechno napravuje druhá generace.

Větší Micra

Na první pohled byste si nejspíše ani nevšimli, že se jedná o elektromobil. Designově se nový Leaf ze všeho nejvíc podobá menšímu modelu Micra. Je ale větší a nabídne konečně i dospělý zavazadelník s hodnotou 435 litrů. Uvnitř je pak více místa i na zadních sedadlech. Rozvor má totiž nyní hodnotu rovných 2700 milimetrů. Nabíjení hned za předním znakem ale Nissan nezměnil. Podle průzkumů si jej dosavadní majitelé oblíbili, protože k dobíjecím stanicím nemusejí složitě couvat. Co dál je nového?

Interiér překvapí až nečekanou čistotou a strohostí, která je pro dnešní elektromobily stále netypická. Nebýt modře zbarvených budíků a několikerých připomínek (třeba prazvláštního voliče jízdních režimů), ani byste si skutečnosti, že sedíte v elektromobilu, nevšimli. A přesně tak to v Nissanu chtějí. Elektromobily jsou přece taktéž normální auta…

Dojezd na hranici 400 km

Baterie s kapacitou 40 kWh navíc postačí k reálnému dojezdu ve vzdálenosti až 378 kilometrů a maximální rychlost by měla přesáhnout 160 km/h. Zlepšení se dočkalo také nabíjení. Na rychlonabíječce nový Leaf dobijete z 0 na 80 % už za 40 minut. Knížku na čtení to tedy bude stále chtít, už se vám ale nestane, že byste ji na cestě přes Českou republiku přečetli celou. Vylepšený elektromotor nabídne až 150 koní, čímž by se mělo zlehčit také předjíždění a zlepšit dynamika vozu.

Informace o hmotnosti ale zatím nemáme, a že by byl nový Leaf lehčí než předchůdce s o mnoho lehčími bateriemi, to je velice nepravděpodobné. Jisté však je, že Nový Leaf bude daleko použitelnější než býval. Získání opětovné jedničky na trhu je tak velice blízko. A co si myslíte vy? Líbí se vám nový Leaf?

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV