Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Mustang Bullitt je jednou z hlavních hvězd značky Ford na autosalonu v Detroitu

Společnost Ford Motor Company představuje na autosalonu 2018 North American International Auto Show (NAIAS) v Detroitu třetí generaci limitované série Mustangu Bullitt™. Novinka připomíná padesáté výročí kultovního snímku „Bullittův případ“ se Stevem McQueenem v hlavní roli.
Zdroj: FORD

Vůz bude zákazníkům v Severní Americe k dispozici od letošního léta. Poháněn je posíleným motorem 5.0 V8 o výkonu nejméně 354 kW (481 k) a točivém momentu 569 N.m. Díky němu dosahuje tento vůz nejvyšší rychlosti 262 km/h.

Na detroitský stánek Fordu dorazil i původní Mustang GT, který ve filmu účinkoval po boku Steva McQueena. Ukončil tak čtyřicet let trvající dohady o tom, jaký byl jeho osud po natáčení.

Nový Mustang je osazen manuální převodovkou. Hlavice řadicí páky v podobě bílé kulečníkové koule je poctou originálu. Sériově dodávaný sportovní výfuk s aktivní klapkou uděluje vozu nezaměnitelný zvukový projev.

Součástí standardní výbavy je rovněž 12“ digitální LCD přístrojový štít. Funkčně je totožný s panelem, který se montuje do modernizovaného Mustangu modelového roku 2018. Má však speciální uvítací obrazovku v zeleném odstínu s motivem vozu namísto koně. 

Nabídka laků karoserie je omezena na černou Shadow Black a klasickou tmavě zelenou Dark Highland Green, kterou nosil filmový vůz. K dalším detailům odkazujícím na slavného předchůdce patří chromované prvky okolo masky a předních oken, stejně jako 19“ kola z lehké slitiny v klasickém designu „Torque thrust“. Vůz nemá žádná loga ani emblémy. Jedinou výjimku představuje kruhové logo „Bullitt“ uprostřed zádi.

Při natáčení filmu „Bullittův případ“, který měl v amerických kinech premiéru 17. října 1968, se používaly dva identické Mustangy GT fastback. Poté se jejich cesty rozešly. Vůz, se kterým ve filmu jezdil McQueen, prodala společnost Warner Bros. soukromému zájemci, zatímco ten druhý, který se používal v kaskadérských scénách, zamířil na vrakoviště. Kaskadérský vůz se začátkem roku 2017 náhle vynořil na Kalifornském poloostrově, ale druhý se zdál být navždy ztracen. Až dosud.

Sean Kiernan zdědil „hvězdný“ Mustang v roce 2014 od svého otce Roberta, který ho koupil v roce 1974. Sean pak kontaktoval Ford, aby naplnil dlouholetý sen celé rodiny. Výsledkem spolupráce obou stran je odhalení filmového Mustangu po boku nového Mustangu Bullitt™ na detroitském autosalonu.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV