Reklama
Archiv - Zprávy

Nový Ford Focus dorazil na náš trh

Ford Focus čtvrté generace dorazil k prodejcům Fordu v České republice. V současné době je k dispozici již několik set vozů v různých specifikacích.
Zdroj: FORD

Tradičně výborně hodnocené jízdní vlastnosti nového Fordu Focus z něj činí ideální vůz pro vyznavače dynamické jízdy, díky prostornému interiéru i zavazadlovému prostoru je zase perfektním rodinným společníkem a vyspělé asistenční systémy spolu s vysokou úrovní pasivní bezpečnosti řadí Focus mezi nejbezpečnější auta na českém trhu. U autorizovaných prodejců jsou již první hatchbacky; verze kombi přijde v říjnu.

V současné době máme v České republice na skladě více než tři sta vozů,“ říká marketingový ředitel českého Fordu Libor Beneš. „A každým dnem přijíždějí desítky dalších. Já i moji kolegové jsme přesvědčeni, že díky mnohem prostornějšímu interiéru i zavazadlovému prostoru u verze kombi a také velmi příznivé základní ceně začínající na 369 990 Kč se z nového Focusu brzy stane náš nejprodávanější model.

Nový Ford Focus ve čtvrté generaci nabízí výrazně zvětšený interiér i zavazadlový prostor, přičemž vnější rozměry narostly jen nepatrně. Focus je tak vhodný nejen na dlouhé cesty, ale i do hustého městského provozu. V něm mu pomůže například vyspělý adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go, rozpoznávání cyklistů nebo samočinný parkovací systém, kde řidič (u vozů se samočinnou převodovkou) při parkovacím manévru nemusí ovládat ani volant, ani pedály. Z mnoha dalších asistenčních systémů jmenujme ještě alespoň asistent vyhýbacího manévru, který dnes z celé světové automobilové produkce nabízí pouze současný Focus. Nový Focus také získal pět hvězdiček v hodnocení nezávislé organizace Euro NCAP a platí pro něj pětiletá záruka.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV