Reklama
Archiv - Zprávy

Nové Sport Activity Coupé BMW X4 přichází

Když byla v roce 2014 představena první verze modelu BMW X4, stala se prvním automobilem kategorie Sport Activity Coupé mezi prémiovými vozy střední třídy. Koncept, který spojuje charakteristické znaky modelů BMW X se sportovní elegancí karosářské varianty coupé, se v této třídě ukázal být hitem.
Zdroj: BMW

Od té doby se po celém světě prodalo více než 200 tisíc kusů těchto vozů. Zcela nové BMW X4 podtrhuje individuální charakter výrazně zdokonalenou jízdní dynamikou, výjimečným designem exteriéru, zdůrazňujícím sportovní zaměření vozu, dále vylepšeným prémiovým interiérem, nejmodernějšími asistenčními systémy řidiče a špičkovými technologiemi v oblasti konektivity.

BMW X4 narostlo do délky i do šířky

Ve srovnání s předchozím modelem narostla délka o 81 mm, šířka pak o 37 mm a rozvor o 54 mm. Na výšku naopak designéři ubrali 3 mm.

V interiéru najdeme kombinaci robustnosti a elegance. Kokpit je uspořádán okolo řidiče v pro BMW typickém stylu. Přepracovaná byla sportovní sedadla a opěrky kolen. Modely xLine, M Sport X a M Sport pak dovolují svému majiteli další personalizaci. BMW X4 je k dispozici poprvé s exkluzivními prvky výbavy z nabídky BMW Individual, umožňující konfigurovat vozidlo podle osobního stylu zákazníka.

Paleta motorů nabízí tři zážehové a tři vznětové pohonné jednotky, jejichž výkon osciluje od 135 kW/184 k do 265 kW/360 k. Hnací sílu přenáší osmistupňová převodovkou Steptronic a inteligentní pohon všech kol BMW xDrive (standard u všech motorů).

V nabídce jsou také dva modely BMW M Performance: BMW X4 M40i a BMW X4 M40d. Vyznačují se výkonnými motory a pro tento model specifickým designem a prvky výbavy.

BMW X4 nižší hmotnost a vylepšená dynamika

U nového modelu došlo také k vylepšení jízdní dynamiky díky značně přepracovanému a lehčímu podvozku, který byl speciálně naladěn pro X4. Špičkové podvozkové systémy jsou nabízené jako standard nebo jako součást volitelné výbavy. Jedná se o variabilní sportovní řízení, Performance Control, Adaptivní M podvozek, M sportovní diferenciál a M sportovní brzdy. Hmotnost vozu se díky přístupu BMW EfficientLightweight snížila ve srovnání s předchozím modelem o 50 kilogramů. Součinitel odporu vzduchu má hodnotu cx = 0,30.

Vůz nabízí také nejnovější verzi ovládacího systému iDrive a standardně je dodávané inteligentní hlasové ovládání, volitelný dotykový kontrolní displej a BMW ovládání gesty. Nejmodernější asistenční systémy zvyšují komfort a bezpečnost. Volitelný je paket Driving Assistant Plus včetně asistenta řízení a udržování vozu v jízdním pruhu s ochranou proti bočnímu nárazu. Rozsáhlý soubor služeb BMW ConnectedDrive. Asistent BMW Connected pak zajistí účinné propojení automobilu a digitálního světa zákazníka.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV