Reklama
Archiv - Zprávy

Nové Infiniti QX50 má motor s proměnným kompresním poměrem

Jen krátce před mezinárodní výstavou v Los Angeles odtajnili Japonci první fotografii dlouho očekávaného modelu QX50. Ten má být konkurencí vozům jako je Audi Q5, BMW X3 nebo Mercedes-Benz GLC. Infiniti chce však ještě více sázet na emoce a řidičštější projev. Bude to stačit?
Zdroj: Infiniti

Luxusní odnož automobilky Nissan, značka Infinity, se už v lednu vytasila s nádherným konceptem s názvem QX50. A protože se veřejnosti líbil, dostane se do sériové výroby vůz, který je konceptu velmi blízký. Má shodnou charakteristiku, linie a dokonce i velmi podobný výraz, který už z fotografie budí respekt.

Jeden motor na všechno

Pokud vás zajímá, jak nové Infiniti QX50 vypadá zezadu, zatím vám nezbyde, než se spokojit se zmiňovaným konceptem (v galerii pod článkem). Produkční verze bude velmi podobná. To nejzajímavější se ale stejně u každého auta skrývá uvnitř. Nové Infiniti bude o 23 % tužší než předcházející model, což mu má zajistit více agility a pocitové jistoty, přičemž posádce se rovněž odvděčí větším pohodlím.

Naprosto zásadní informací je však zmínka o novém motoru. Elektronika čtyřválcového turbomotoru s označením VC Turbo a maximálním výkonem až 268 koní (380 Nm) bude totiž při jízdě automaticky měnit kompresní poměr mezi hodnotami 8:1 až 14:1, což už připomíná spíše diesely. Japonští motoráři si od tohoto řešení slibují daleko více efektivity, mnohem vyšší úsporu paliva a také říznější projev.

Rychlost a efektivita

I relativně těžké Infiniti QX50 s hmotností těsně pod 1900 kilogramů bude umět vystřelit z klidu na 100 km/h za 6,3 sekundy, přičemž by v kombinovaném režimu nemělo spotřebovat více než 7 litrů benzínu na 100 kilometrů.

Součástí vozu pak samozřejmě budou i pokročilé systémy pro částečně autonomní jízdu ProPILOT, plně LED světlomety, 360stupňový pohled shora a další. Interiér však zůstává otázkou. Pokud by i ten oproti konceptu doznal jen drobné změny, šlo by o jedno z nejpůvabnějších středně velkých SUV na trhu. Tak se nechme překvapit. Oficiální premiéra je už za dveřmi.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV