Reklama
Archiv - Zprávy

Neotřelý design i komfort pro posádku – Citroën C4 Cactus

Když se před časem objevil vůz, který nesl neobvyklý název Cactus, zaujal především svým neotřelým designem. Nový Cactus C4 v tomto duchu pokračuje a svým stylem představuje v portfoliu francouzské značky Citroën novou nabídku kompaktního hatchbacku.

Citroën končí s prodejem stávající modelové řady C4 i C4 Cactus. To vše má nahradit nová generace vozu C4 Cactus. Nový Cactus se drží principů svého segmentu z hlediska technologií a motorů, ale zcela se odlišuje svým charakterem. Nový kompaktní hatchback má zaumout nejen designem, ale také komfortem při jízdě. Citroën za tímto účelem navázal na svůj vlastní technologický odkaz spojený s hydraulickým odpružením. Technologie byla přepracovaná tak, aby byla přístupná všem. Nový C4 Cactus tak přichází s odpružením podvozku s tlumiči s hydraulickými dorazy Progressive Hydraulic Cushions, které podle vyjádření výrobce vytváří při jízdě dojem „létajícího koberce“. Také sedadla Advanced Comfort mají být zárukou pohodlného sezení a plavné jízdy.

Odvážný design
C4 Cactus svoji odlišnost prosazuje prostřednictvím nové široké a expresivní přední masky, nového tvaru blatníků a hladké zadní strany s novými světly s LED diodami vytvářejícími 3D efekt. Jeho rozvor o délce 260 cm a krátké převisy mu zaručují kompaktní rozměry, takže je snadno ovladatelný, ale zároveň nabízí prostornost, která je v tomto segmentu očekávaná. Vůz upoutá grafickými prvky, které jsou pro značku Citroën typické a jež zdůrazňují tvar karoserie. Patří mezi ně například i prvky Airbump ve spodní části dveří, nepřerušený pás oken a « plovoucí » střecha, přední dvouúrovňová maska nebo zadní podpis s LED diodami a 3D efektem. Vůz nabízí 31 kombinací individualizace exteriéru, a to díky 9 odstínům karoserie a 4 balíčkům Pack Color, které zahrnují elegantní barevné prvky, díky nimž si mohou zákazníci vytvořit vše podle vlastního vkusu.

Fukční a čistý interiér

Uvnitř čeká na zájemce funkční a čistá kabina. V nabídce je 5 stylů interiéru, které do něj vnášejí světlo, měkkost a eleganci. Nový C4 Cactus má nízkou elegantní palubní desku horizontální koncepce, na které jako by plul centrální dotykový displej a plně digitální sdružený přístroj zobrazující důležité informace. Všechny ovladače jsou uspořádané kolem 7" dotykového panelu, který je sériově vybaven kapacitním displejem. Stylově čistá a volná kabina, která je zbavena všech nadbytečností, vyvolává dojem lehkosti a uživatelské vstřícnosti.

Díky jednoduché palubní desce a vydutým opěradlům předních sedadel se uvolnil prostor ve výši kolen pro celou posádku. Airbag spolucestujícího přesunutý do stropu uvolnil prostor pro nohy spolucestujícího vepředu, zatímco cestující vzadu mohou vsunout nohy pod přední sedadla. Prostor ve výši loktů byl zvětšen díky vydutým panelům dveří, cestující si tak mohou pohodlně a přirozeně položit ruku na opěrku protáhlého tvaru s měkkým povrchem.

Zavazadlový prostor je díky krychlovému tvaru praktický a ve spojení se zadní lavicí dělenou v poměru 1/3 : 2/3 nabízí objem 358 l, který lze po sklopení lavice zvětšit až na 1 170 l.

Nový C4 Cactus představuje rovněž generační skok z hlediska zvukové izolace a výbavy. Pro pomoc řidiči při řízení je také vybaven těmi nejlepšími dostupnými podpůrnými prvky, které zajišťují klidné a bezpečné řízení, bojují proti poklesu bdělosti nebo pouhé nepozornosti při jízdě a předcházejí rizikům havárie.

Reklama

Výkonné motory

Na našem trhu bude C4 Cactus zatím nabízen s motory 1.2 PureTech 100 s manuální nebo automatickou převodovkou. Z dieselových agregátů pak pod kapotou najdeme 1.6 BleuHDi 100 s manuální převodovkou. Nabídka motorů bude v dohledné době doplněna o další varianty.

Ceny na našem trhu začínají na 349 900 Kč při využití všech bonusů.

Reklama

 


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Klasika směřující do budoucnosti - BMW Motorrad Concept R18

Concept R18 přenáší styl velkých klasických motocyklů BMW do moderní doby
03.06.2019 11:40
|
1

Jezdec MotoGP Andrea Dovizioso vymění řídítka za volant závodního speciálu

Člen továrního týmu Ducati se zúčastní závodu DTM jako hostující závodník
30.05.2019 14:27
|
0
Reklama

GTI a Wörthersee patří k sobě

Z původního setkání fanoušku vozů GTI se stal mezinárodní festival pro automobilové nadšence
29.05.2019 12:44
|
0

Audi se nafty nebojí. U svých sportovních modelů vsadilo na turbodiesely

Motory TDI jsou navíc doplněné o 48V elektrickou síť
28.05.2019 14:10
|
0
Reklama
Autosalon TV