Reklama
Archiv - Zprávy

Není to už příliš? Tipněte si, co stojí karbonová kniha o Ferrari

Patříte k fanouškům Ferrari? Pak pro vás v Maranellu připravili jedinečnou nabídku v podobě knihy, která popisuje kompletní příběh automobilky se vzpínajícím se koněm ve znaku. Tomu jednoduše nelze odolat, ještě ke všemu, když jako obal dostanete stejně strukturovaný karbon, ze kterého je vyroben také monokok hybridního LaFerrari. Jak ale správně tušíte, je tu jeden problém...
Zdroj: Ferrari

Knihy přímo z dílny samotných automobilek nejsou ničím novým a dokonce i samo Ferrari už v průběhu let vydalo pěknou řádku publikací. Zajímavostí ovšem je, že se vždy jednalo o unikáty, které se dočkaly jen několika stovek výtisků. Nová kniha s názvem The Official Ferrari Opus je ale přesto ještě unikátnější.

Když peníze nejsou překážkou

Nakladatelství Ferrari ji vydalo již v roce 2011, nyní se však do oběhu dostane její diamantová edice. Kromě prvotřídních materiálů, papíru s nejvyšší gramáží a spousty dalších doplňků, mezi kterými zmíníme třeba bílé rukavičky Ferrari, aby se vám lépe řídilo, přichází s naprosto dechberoucí cenou.

Už běžný výtisk této knihy nekoupíte levně. Stojí 4100 dolarů, tedy zhruba 90 tisíc korun. Diamantová edice knihy však pochází z úplně jiného světa, kde peníze pro lidi mají jinou hodnotu. Ani standardní fanoušek a řidič Ferrari si ji nejspíše koupit nepůjde - to si raději koupí další Ferrari. Kniha, o které se bavíme, stojí totiž 150 tisíc dolarů, tedy zhruba 3,3 milionu korun. A za to při troše štěstí pořídíte třeba mírně ojetý model 458 Italia.

Kniha jde nyní do aukce, a protože na ni není možné udělat rezervaci, koupit si ji může opravdu každý. Je tedy pravděpodobné, že se její cena vyšplhá ještě výš.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV