Reklama
Archiv - Zprávy

Nejtrapnější česká honička? Potupný konec olomouckého piráta v BMW

Ujíždět policii je vždycky špatný nápad a velké nebezpečí pro všechny okolo. Když už se do něj ovšem pustíte, měli byste věřit v alespoň minimální šanci na úspěch. V případě tohoto mladého piráta v BMW nám ale není vůbec jasné, jak si představoval, že policii ujede. Na podobný kousek totiž zjevně neměl ani odvahu, ani schopnosti.
Zdroj: Týdeník Policie

Uznáváme, že honičky s policií jsou divácky velmi atraktivní záležitost, pokud člověk sedí u televize nebo počítače. Třeba slavné video, ve kterém to řidič legendárního Lotusu Omega o výkonu skoro 400 koní totálně natře švédskému policejnímu Saabu, patří k automobilové klasice, i když podporovat by se to samozřejmě nemělo. Mladý řidič z Olomouce ale takových videí asi viděl příliš a přišlo mu, že je taková věc vlastně normální a docela jednoduchá.

Škoda rychlejší než BMW

Jenže jak se ukázalo, ani trojkové BMW s černými koly a dvojitými koncovkami výfuků nedokáže na silnici pokořit policejní Škodu Octavia, pokud má za volantem nemotorného rádoby závodníka. Hlídka si vozu všimla proto, že mu chyběla přední registrační značka a díky znalosti místních poměrů nebylo vyloučené, že za volantem sedí muž se zákazem řízení. A protože skutečně neměl čisté svědomí, rozhodl se policistům ujet.

Možná si myslel, že k ujetí bude stačit nepoužívat blinkry, každopádně předvedl dost tragikomický výkon. Hned za první zatáčkou začal zmatkovat za nákladním autem, do kterého málem narazil, při průjezdu křižovatky na červenou chvíli zjevně nevěděl, kudy pojede (nebo to byl pokus o zmatení nepřítele?), a zřejmě ze strachu, aby si auto neodřel, při svých manévrech na křižovatkách nejistě zastavoval před ostatními auty.

Už průjezd prvního kruhového objezdu, kde musel v půlce brzdit, nebyl z technického hlediska nic moc, osudným se však řidiči stal hned ten druhý. Pokud ale čekáte, že své BMW alespoň rozstřelil o sloup v efektním driftu, zklameme vás. Kvůli přílišné nájezdové rychlosti na vlhké silnici postihla vůz těžká nedotáčivost a potupně po čumáku doklouzal až do obrubníku.

Celá sbírka přestupků

Policisté pak mladíka vyzvali, aby z vozidla vystoupil, na to však nereagoval a zůstal zavřený ve vozidle - asi si myslel, že pak policisté prostě odejdou. Ti ho však za použití donucovacích prostředků z vozidla vytáhli. Ověření totožnosti ukázalo, že 25letý muž z Olomoucka má soudem uloženy dva platné zákazy řízení všech motorových vozidel, a to až do září 2021. Současně se odmítl podrobit jak dechové zkoušce a testu na omamné a psychotropní látky, tak i lékařskému vyšetření v nemocnici. Policisté navíc zjistili, že vozidlo má od dubna prošlou technickou kontrolu.

Ano, čtete správně - mladík se dvěma zákazy jezdil po městě s prošlou technickou a bez registrační značky. Jak velký optimista musíte být, abyste věřili, že si vás policie nevšimne? I když optimista asi není to správné slovo... Řidič je nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky. Jízda vozidlem bez platné technické kontroly a bez přední registrační značky je řešena samostatně jako přestupek, o dalších prohřešcích během této krátké honičky ani nemluvě.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV