Reklama
Archiv - Zprávy

Nejprodávanější sporťák světa. Uhodnete, který to je?

Tím autem je stejný model, který tento žebříček opanoval i v loňském roce. Má za sebou historii dlouhou přes půl století, zářil v mnoha filmech a občas ho potkáte i na našich silnicích. A mimochodem, není to ani jedno auto z titulního obrázku…
Zdroj: archiv Prima

Pokud tápete, pak tedy ještě přidáme nějakou tu nápovědu. Jako jedno z mála sportovních aut myslí i na ty, kteří potřebují pořádné motory a intimní kontakt s technikou auta v podobě manuální převodovky. Už víte? :)

Pokud jste tipovali Ford Mustang, pak si zasloužíte zlatého bludišťáka, protože máte pravdu. Je to právě Mustang, který pod mohutnou kapotou stále může ukrývat velký atmosférický osmiválec, který může být spřažen s manuální převodovkou. Nutno ovšem přiznat, že Ford myslí i na ekologické a emisní předpisy. Proto tento vůz nabízí i se čtyřválcem o objemu 2,3 litru EcoBoost a také s automatickou převodovou.

A právě tuto variabilitu, historii a jistou ikoničnost zákazníci zjevně oceňují. Prodeje oproti roku 2015 vzrostly o 6 %, největší odbyt měl v Číně a Německu. Celkově se loni prodalo 150 tisíc aut, což je na tak specifické auto opravdu hodně slušný výsledek.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV