Reklama
Archiv - Zprávy

Nejostřejší Jaguar všech dob. Britové chystají kladivo na Němce

Tohle bude vážně pecka. Divize přípravy speciálních vozů (SVO) automobilky Jaguar chystá nejostřejší silniční kočku všech dob, model XE SV Project 8.
Zdroj: Jaguar

Připomíná vám název některý k předchozích ostrých Jaguarů? Výborná pamět, jednalo se o speciální verzi roadsteru F-Type Project 7, který řadou úprav odkazoval na 7. vítězství automobilky na okruhu v Le Mans. Úpravy XE půjdou ještě dál. Výsledné auto tak nebude jen soupeřem pro BMW M4 nebo Mercedes-AMG C63, ale rovnou pro jejich nejostřejší verze GTS a R. 

To nejlepší z Británie

Pod kapotou nemůže být nic jiného než kompresorový osmiválec o objemu pět litrů, který patří k tomu nejsilnějšímu, co jsou Angličané schopni nabídnout. Použití tohoto motoru žádným překvapením není, ale očekávaná míra výkonu vám vyrazí dech. Jaguar slibuje 600 koní! Ke krocení tohoto výkonu očekáváme použití pohonu všech kol, podobně jako ho má F-Type SVR. Tím se nikdo z přímých konkurentů chlubit nemůže, jen auta o třídu výš. 

Už na maskovaném autě jasně rozpoznáváte použití agresivního bokykitu, významně rozšířených blatníků a aerodynamických prvků významně zvyšující přítlak. Tohle auto bude opravdu rychlé. Jeho speciálnost jen potvrzuje fakt, že Jaguar vyrobí pouze 300kusovou limitovanou edici, po které se bezpochyby jen zapráší. Cena zatím nebyla zveřejněna, ani přibližně.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV