Reklama
Archiv - Zprávy

Nejkrásnější kabriolet? Mercedes-Benz 280 SE stojí víc než supersporty

Tohle auto je staré skoro půl století, vypadá ale, jako by právě vyjelo z továrny. Dokonale zrestaurovaný Mercedes-Benz 280 SE s černým lakem a červeným interiérem je nesmrtelná klasika, která umí ohromit i dnes. A odpovídá tomu i cena.

Se začátkem léta se naplno rozjela sezona kabrioletů a roadsterů, čemuž odpovídá i nabídka automobilek. Teprve před pár dny jsme vám ukazovali zbrusu nový McLaren 570S Spider, který se staženou střechou zvládne i rychlost 315 km/h. A jen o něco dříve představilo Audi letní verzi svého desetiválcového supersportu R8 Spyder V10 plus s velmi podobnými parametry. Jenže tento starý Mercedes má větší hodnotu než oba exkluzivní supersporty. O hodně.

Pořád ve formě

Jedná se o Mercedes-Benz 280 SE 3.5 Cabriolet z roku 1970, jeden z pouhých 68 kusů vyrobených s pravostranným řízením. Ve své době konkuroval modelům od Bentley nebo Rolls-Royce, jde tedy o to nejlepší, co mohl tehdy Mercedes nabídnout. Osmiválec pod kapotou o objemu 3,5 litru má údajně dokonale tichý zvuk a čtyřstupňový automat hladce zvládá plavnou jízdu i dnešními rychlostmi. Nechybí samozřejmě posilovač řízení, elektrické ovládání oken.

Vůz prošel v nedávné době velmi důkladnou renovací a v současnosti ho nabízí aukční dům Hexagon Classics. Cena ovšem rozhodně není nízká. Činí 290 tisíc liber, což je v přepočtu přes 8,6 milionu korun. Za zmíněný McLaren 570S Spider dáte skoro o 4 miliony méně...

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV