Reklama
Archiv - Zprávy

Nejdražší Subaru světa. Legendární auto slavného závodníka

Subaru Impreza ve verzi pro mistrovství světa v rally se do aukce moc často nedostává. Tohle auto však patřilo slavnému závodnímu jezdci a díky tomu se vydražilo za rekordní částku, kterou zaplatil neznámý vášnivý fanoušek.
Zdroj: H&H Auctioneers

Čas od čau vás o nějaké zajímavé aukci informujeme a už jste si asi zvykli, že takové aukce nabízejí jedinečná auta, nejčastěji veterány, a končí v závratných sumách. S tímhle Subaru je to ale jinak. Impreza WRC je z roku 1997 a nepatřila nikomu jinému než slavnému Colinu McRae. Asi ho nemusíme nijak představovat, ale kdyby přece jen někdo nevěděl, tak Colin byl jeden z nejlepších, nejšílenějších a nejodvážnějších jezdců WRC. Vyhrál, co mohl, a co nemohl, do toho dal i tak vše. Často i auto. :)

I jeho Impreza s číslem 555 utrpěla pár šrámů, ale vždy byla opravena a pro Colina připravena na 100 %. A stejně tak byla připravena na dražbu, která v aukčním domě H&H Auctioneers znamenala velké pozdvižení. Čekalo se, že fanoušci rallye, Subaru i samotného Colina budou mít velký zájem, ale výsledek všechny překvapil. Nový majitel za vůz zaplatil 250 750 liber, tedy asi 7,5 milionu korun.

Ano, s přihlédnutím k dražbám, o kterých vám standardně říkáme, je tato částka směšná. Ale ne v případě japonské značky. Podle specialistů z aukčního domu jde o prodejní světový rekord. Tedy jen co se značky Subaru týče. Ale i to se rozhodně počítá!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV