Reklama
Archiv - Zprávy

Nehýbe rukama ani nohama, přesto ovládá svou Corvette jako mistr

Život nebývá fér. Ale i když vám dává co proto, je potřeba ukázat, že se stejně nedáte. Přesně to dělá bývalý pilot formule Sam Schmidt. Většího rváče se životem potkáte jen těžko.
Zdroj: Sam Schmidt

Sam Schmidt býval podnikatelem, který se hnal za úspěchem. V 31 letech ale zjistil, že obchody a upnutá saka prostě nejsou pro něj. Toužil se stát profesionálním závodním jezdcem, což se mu také podařilo. Nejvíce exceloval v soutěži Indycar 500, kde několikrát obsadil pole position, několikrát vyhrál a většinou zdatně trápil soupeře. Ale jen do sezóny roku 1999. V roce 2000 se svým monopostem v rychlosti 338 km/h havaroval a ochrnul od krku dolů.

Po několika operacích byla diagnóza bohužel potvrzena a on měl jen dvě možnosti. Buď se mohl uzavřít do sebe a smutnit, nebo se nadechnout a udělat maximum pro to, aby se zase vrátil do auta a do života. Přesně to udělal a dnes může díky velmi složitému systému sedlat velmi ostrý Chevrolet Corvette C7 Z06.

Chytré brýle na zatáčení a trubička na rozjezd

Když můžete hýbat jen hlavou, je jasné, že ovládat auto nebude nic jednoduchého. Respektive, ovládat cokoliv může být problém. Ne ale pro společnost Arrow Electronics, která má přestavbu Chevroletu na svědomí. Ti přišli se skvělým systémem, kdy brzdu a plyn v autě supluje jakási trubička. Pokud chce Sam zrychlovat, fouká do ní. Pokud naopak brzdi, vzduch z ní vysává.

K zatáčení jsou pak potřeba speciální brýle, které umí pracovat s tím, jak má Sam natočenou hlavu. Pokud se otočí doprava, zabočí auto tamtéž. Doleva to pak funguje úplně stejně. Jen se nesmí za jízdy nijak moc rozptylovat a dívat se kolem sebe. Pro řízení takto upraveného auta je potřeba plná koncentrace.

Chce to silné plíce, ale prý jde jen o zvyk. Jediný problém s dechem měl Sam prý při závodu do vrchu Pikes Peak. Ano, čtete správně. Tenhle chlapík klidně i závodí a se svou Corvette pálí gumy jako by byl zcela zdravý. Mimochodem, jeho čtyřkolový miláček také není úplně obyčejný. Corvette disponuje výkonem 659 koní a její maximální rychlost je 320 km/h. Celá tahle technologická paráda ale rozhodně nebyla zadarmo. Cena vývoje tohoto speciálního systému vyšla na asi milion dolarů, tedy asi 23 milionů korun.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV